Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
 • 4 квітня 2017

  Сьогодні - Всесвітній день бродячих тварин

  Вони, як і ми, відчувають біль і страждання, можуть радіти і скучати. Просто їм не пощастило. Хтось із них народився на вулиці, когось вигнали, когось іще маленьким викинули, щоб позбутися клопоту. Вимитий і відгодований, будь-хто з них може стати таким домашнім улюбленцем, як і його породисті побратими.

  Сьогодні - Всесвітній день бродячих тварин. Ще одна нагода, щоб проявити співчуття, турботу, а також розпочати робити все залежне від кожного з нас, щоб вирішити проблему безпритульних тварин у місті.

  Державна політика у сфері захисту бездомних тварин і далі залишається на рівні 2011 року, коли було ухвалено закон про захист тварин від жорстокого поводження. Стерилізація, щеплення та облаштування притулків – найефективніші прийнятні в усьому світі способи боротьби. Однак відповідальність за це та за надання притулку бездомним собакам покладена на місцеві громади, які через брак коштів не спроможні повністю впоратися з проблемою. А вона дає про себе знати. До міської ради часто звертаються із скаргами на те, що бродячі собаки нападають на людей.

  -Коломийській громаді стерилізація однієї собаки коштує від 320 до 400 грн., кота – 250 грн., - каже Роман Джаман, керівник КП «Коломийська міська ритуальна служба». - Із міського бюджету передбачено на це 75 тисяч гривень. За 2016 рік стерилізували 86 собак і вилікували 5 котів. Зараз у собачому притулку утримуємо лише 170 бездомних тварин, для решти місць не вистачає. Із кормом для тварин допомагають доброчинці.

  Цього року заплановані кошти в обласному бюджеті в об’єднанні з міським на будівництво сучасного притулку для тварин. Надіємося, що така ініціатива й робота депутатів обласної ради від міста Коломиї (фракція «Об’єднання «Самопоміч») спільно з міською радою буде втілена в життя, і ми зможемо таки облаштувати безпритульним тваринам комфортні умови.

  А поки що підтримка організацій, які працюють із бездомними тваринами, зовсім не зайва.


Повернення до списку