Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
 • 18 серпня 2017

  Як мешканці ОСББ змінюють свої будинки: коротко про підсумки проекту ЄС/ПРООН


  У пострадянську епоху в країнах СНД нарікання на умови проживання у багатоповерхівках стали явищем постійним, нормальним і, здавалось би, невикоріненним. Нам важко збагнути, що для європейця загалом не зрозумілою є система, коли частина муніципалітети чи держава мають втручатися у життя багатоквартирного будинку.


  Проте у Коломиї знайшлись унікальні люди, які одними з перших заснували ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), бо вирішили самі опікуватися станом своїх будинків. Більше того, ці мешканці згуртувалися і подали свої заявки на участь у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».


  Три роки ОСББ спільно з міською радою працювали над покращанням умов проживання у багатоповерхівках і як результат - реалізовано 18 мікропроектів ОСББ, 2 соціальних проекти та один інноваційний проект в рамках концепції «Розумні міста». Бюджет Проекту МРГ для м.Коломиї протягом 2015-2017 років становив 9 491 496,00 грн., в тому числі внесок ПРООН — 4 682 182,00 грн., ОСББ та громадських організацій — 634 034,00 грн., бюджетне співфінансування — 4 175 280,00 грн.

  Координатор проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Леся Попелюх, зізналась, що її дуже вразила активність та відповідальність голів і функціональних груп ОСББ Коломиї, які приймали участь у реалізації. А ще більше вразило, як участь у проекті змінила ставлення мешканців до власного житла.
  Проект закінчується, але не закінчуються можливості співпраці з іншими донорськими програмами для підтримки ОСББ. Активність коломиян стала відомою далеко за межами нашої області, а тому можна сміливо розраховувати на появу інших схожих проектів від ЄС.

  Підсумки співпраці ЄС/ПРООН у Коломиї з 2015-2017 років
  Загалом участь у проекті взяло 23 будинків міста: 21 багатоквартирних житлових будинків, з яких 6 до 9 поверхів та 15 – до 5 поверхів. Фахівці з відділу інвестиційної політики міськради супроводжували кожен із проектів, вчили ініціаторів від ОСББ писати проекти і допомагали із їх провадженням.
  Відтак проведено капітальні ремонти житлового фонду багатоквартирних будинків із застосуванням енергозберігаючих технологій, а саме:
  замінено на енергозберігаючі двері та вікна в місцях загального
  1. користування, сходових кліток та підвальному приміщенню - 9 ОСББ;
  2. проведено ремонт покрівлі із утепленням - 7 ОСББ;
  3. утеплено фасади - 5 ОСББ;
  4. встановлено енергозберігаюче освітлення в місцях загального користування – 5 ОСББ.

  - Даний проект – це хороший приклад того, як місцева влада може підтримувати розвиток відповідальних ОСББ, - прокоментував перший заступник міського голови Сергій Коцюр. - Ми стали свідками, як спільна мета перетворила сусідів на згуртовані спілки, як вони змінили своє ставлення до поняття «спільна власність», як вони досі згуртовано працюють над благоустроєм своїх багатоповерхівок, розуміючи, що це – заради їхнього ж комфорту. Місто вклало в понад 4 млн. грн у ці будинки. Такі інвестиції повернуться мешканцям у вигляду заощаджень. Сподіваюсь, що за кілька років усі будинки нашого міста матимуть такі ж позитивні зміни.
  Сертифікати про завершення у 2017 році здійснення ремонтно-будівельних робіт наступним ОСББ:
  - «Капітальний ремонт та утеплення дахів житлових будинків №12,14, по вул. Довженка в м.Коломия Івано-Франківської області»,
  - “Капітальний ремонт (заміна віконних блоків на сходових клітках та ремонт каналізації) в ОСББ "Гостинний дворик" по вул. Лисенка №34 в м.Коломия Івано-Франківської області»,
  - “Капітальний ремонт (утеплення фасаду) житлового будинку №8 по пл.Привокзальна в м.Коломия Івано-Франківської області”.
  Мешканці усіх цих готові поділитися досвідом і розповісти, як їм вдалося реалізувати такі масштабні проекти для покращення умов проживання. У наступних публікаціях ми розповімо про кожен із цих будинків у деталях. Слідкуйте за нашими новинами.Повернення до списку