Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Публікуються: Відомості про надані організаціям та індивідуальним підприємцям пільги, відстрочки, розстрочки, про списання заборгованості з платежів до бюджетів бюджетної системи України;

21.07.2009

Від держави студенти отримують стипендії, медобслуговування і пільги, а від профспілок - дешеві путівки і безкоштовні квитки на футбол і в театр

Про те, якими можливостями можуть користуватися зараз студенти українських вузів, нам розповів Володимир Майданюк, віце-президент Асоціації правозахисних організацій студентів (АПОС).

Стипендії за балами

Державна стипендія - 730 гривень - виплачується студентам стаціонару, які навчаються на бюджеті. Щоб зберегти стипендію після сесії, потрібно заробити середній бал від 4 до 4,99 (відмінники отримують підвищену - 790 гривень). «Є категорії студентів, які отримують соціальну стипендію (у розмірі звичайної. - Авт.) Незалежно від результатів контролю - головне, щоб двійок не було, - уточнює Володимир Майданюк. - Це, наприклад, студенти з малозабезпечених сімей, діти-інваліди, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи ».

10% стипендіального фонду вузу повинен витрачати на виплату матеріальної допомоги учням і всякого роду заохочення. Рішення з цих питань приймає стипендіальна комісія.

Медобслуговування: поліклініки та санаторії

Багато вузів мають санаторії-профілакторії для своїх студентів. Це лікувальні заклади, в яких студенти проживають, харчуються і проходять різні оздоровчі процедури (фізіотерапевтичні, масажі, інгаляції і т.д.). Стандартна зміна триває 24 дні, і потрапити туди можна раз на рік в будь-який час, якщо є місця.

10-20% вартості путівки (про їх наявність можна дізнатися в студентському профкомі у вузі) оплачує сам студент, інше покриває Фонд соцстраху. Ця можливість є у всіх, хто навчається на стаціонарі. «За рік у нас близько 3 тисяч студентів їздять в санаторії-профілакторії, - розповідає Андрій Гаврушкевич, голова первинної профспілкової організації студентів НТУУ« КПІ ». - Путівка коштує 1500 гривень, але студент оплачує всього 150. У вартість входить проживання, триразове харчування та процедури ». «Щоб отримати путівку, потрібно пройти лікарсько-консультаційну комісію за місцем проживання або в студентській поліклініці, - говорить Володимир Майданюк. - Бюрократична метушня відлякує багатьох, тому місця майже завжди є ».

Майже у всіх містах України вузи зазвичай прикріплені до якої-небудь поліклініці, яка і обслуговує студентів. Тільки в Києві все не так: у столиці є всього одна на місто поліклініка для іногородніх студентів усіх держвузів (крім «КПІ» - у нього поліклініка своя). Кияни можуть звертатися в поліклініку за місцем проживання. Лікарі різних спеціальностей приймають студентів безкоштовно.

. Jpg_82

Пільги на проїзд

По студентському квитку можна отримати знижку на залізничні квитки. Квиток в плацкартний або загальний вагон можна купити за півціни. При покупці купейного квитка доведеться сплатити 50% вартості плацкарти і доплатити різницю між вартістю місця в плацкартному та купейному вагоні - у результаті економиться близько 25% від усієї ціни . Знижки поширюються тільки на подорожі по території України. Через профкоми можна оформити студентський проїзний на метро, ​​автобус, трамвай та тролейбус. Він дешевше на 50%.

Вагомі знижки і путівки на відпочинок

Знижки студентам зазвичай надають музеї та інші держустанови у сфері культури. Приманюють студентів знижками також деякі кінотеатри, розважальні центри, торговельні компанії. Для тих, хто планує поїздку за кордон, дуже корисною може виявитися міжнародна студентська картка ISIC.

«Це міжнародне посвідчення студента, воно дійсно в 120 країнах світу і виконує подвійну функцію, - пояснює віце-президент АПОС. - По-перше, це посвідчення особи і статусу студента, по-друге - дисконтна карта, по якій надаються знижки більш ніж в 40 тисячах компаній: наприклад, на переліт, харчування, поселення в хостелі, відвідування музеїв ».

В Україні знижки надають стоматологічні клініки, кінотеатри, магазини одягу, боулінг-клуби, магазини спортивних товарів, готелі, кафе і закусочні. Найбільше вигод можна отримати в столиці. «Відсоток знижок різний: в кінотеатрах, театрах і нічних клубах вони можуть доходити до 50%. На купівлю товарів знижка зазвичай невелика - від 5% до 20% », - говорить Володимир Майданюк.

Карту можна оформити через профком або в будь-якому уповноваженому офісі ISIC. Вартість оформлення - 80 гривень, максимальний термін дії - 16 місяців, його починають оформляти з вересня. Діє він до кінця наступного календарного року.


Кількість показів: 162
Дата створення: 28.09.2016 15:42:33
дата змінення: 28.09.2016 15:42:33

Повернення до списку