Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту

ГОСТ Р 52872-2007 «Інтернет-ресурси. Вимоги доступності для інвалідів по зору » 

Цей стандарт поширюється на російськомовні електронні ресурси глобальної комп'ютерної мережі Інтернет (далі - інтернет-ресурси) і встановлює загальні вимоги доступності для інвалідів по зору, що використовують комп'ютер як технічного засобу реабілітації. 

Керівництво WCAG2.0 (Web Content Accessibility Guidelines) 

Керівництво із забезпечення доступності веб-контенту (WCAG 2.0) дає рекомендації, як зробити веб-контент більш доступним для широкого кола користувачів з обмеженими можливостями, включаючи інвалідів по зору, слуху, опорно-рухової системи, а також осіб з порушеннями функцій мови, ментальної сфери та з неврологічними порушеннями. 
Для задоволення потреб різних груп користувачів в різних ситуаціях Керівництво визначає три рівня відповідності: А (нижчий), АА (середній) і ААА (найвищий). 
«Керівництво із забезпечення доступності веб-контенту (WCAG) 2.0» є рекомендацією W3C від особи робочої групи з розробки «Керівництва щодо забезпечення доступності веб-контенту» 
Уповноважений російський переклад: публікація 28 лютого 2013  http://www.w3.org/Translations/WCAG20-ru/  

Принципи WCAG 2.0

  • Принцип 1. Воспринимаемость: інформація і компоненти для користувача інтерфейсу повинні бути представлені тільки в тому вигляді, який можуть сприймати користувачі. 
  • Принцип 2. Керованість: компоненти для користувача інтерфейсу і навігації повинні бути керованими. (Рівень А) 
  • Принцип 3. Зрозумілість: інформація та операції для користувача інтерфейсу повинні бути зрозумілими. 
  • Принцип 4. Надійність: контент повинен бути надійним в такій мірі, яка потрібна для його інтерпретації широким колом різних користувальницьких додатків, включаючи допоміжні технології.

Рекомендації WCAG 2.0