Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту

Компоненти для користувача інтерфейсу і навігації повинні бути керованими. (Рівень А)

2.1 Доступність управління з клавіатури

Надайте можливість управління всією функціональністю з клавіатури

2.1.1 Клавіатура

Всією функціональністю контенту можна керувати за допомогою клавіатури без будь-яких обмежень за часом натискання на клавішу, за винятком випадків, коли викликається функція вимагає введення, залежного від напрямку руху користувача, а не тільки від кінцевої точки.

Це виключення відноситься до викликається функції, а не до техніки введення. Наприклад, при введенні тексту від руки метод введення залежить від напрямку рухів користувача, але сама функція (введення тексту) його не вимагає.

Це не забороняє і не повинно перешкоджати наданню можливостей введення за допомогою миші або іншими способами на додаток до введення з клавіатури

Всі сторінки
2.1.2 Повне управління з клавіатури

Якщо за допомогою клавіатури можна перемістити фокус на один з компонентів сторінки, то зняти з нього фокус можна також за допомогою клавіатури. Якщо це вимагає більш одного натискання на клавішу зі стрілкою або TAB або використання будь-якого іншого стандартного способу виходу, то користувачеві пропонується опис методу переміщення фокуса. Цей пункт передбачає не тільки реацию елемента при отриманні фокусу, але і послідовність переходів. Якщо в коді елементи розташовані не в належному порядку, слід використовувати атрибут tabindex.

Контент, що не задовольняє цьому критерію, може перешкодити користувачеві використовувати веб-сторінку, тому задовольняти йому повинен весь контент веб-сторінки (незалежно від того, припускає він виконання інших критеріїв чи ні).

Всі сторінки
2.2 Достатній час

Надайте користувачам достатньо часу для ознайомлення і роботи з контентом.

2.2.1 Налаштування часу

Для будь-якого обмеження часу, встановленого контентом, вірно, як мінімум, одну з таких тверджень:

Виключення - користувач може вимкнути обмеження по часу до того, як воно закінчиться.

Налаштування - користувач може настроїти обмеження по часу до того, як воно закінчиться, з можливістю збільшення часового ліміту мінімум в 10 разів.

Додатковий час - мінімум за 20 секунд користувач отримує повідомлення про те, що час спливає, і його можна продовжити простим дією (наприклад, «натисніть на клавішу пробілу»); користувач може продовжити часовий ліміт мінімум 10 разів поспіль.

Крім режиму реального часу - тимчасове обмеження може бути невід'ємною частиною заходу, що проходить в режимі реального часу (наприклад, аукціону), де обмеження за часом не можна відкласти або змінити.

Крім випадків особливого значення - тимчасове обмеження має ключове значення, а продовження часу знецінить мети контенту.

Крім тимчасового обмеження в 20 і більше годин - тимчасове обмеження складає більше 20 годин.

Виконання цього положення дозволяє користувачеві реалізувати свої завдання без непередбачених змін контента або контексту, викликаних тимчасовими обмеженнями.

Відноситься, в першу чергу, до управління сесією авторизації.

У демо-версії такий контент не використовується
2.2.2 Пауза, зупинка, приховування

Для рухомих, мерехтливих, прокручуються, автоматично оновлюються елементів вірно все нижченаведене:

Рух, мерехтіння і прокрутка - для будь-якого руху, мерехтіння і прокрутки інформації, які (1) починаються автоматично, (2) тривають більше 5 секунд, (3) присутні паралельно з іншим контентом, користувачеві має бути наданий механізм, що дозволяє поставити на паузу, зупинити або приховати рух / мерехтіння / прокрутку елементів, за винятком випадків, де ці дії мають ключове значення.

Автоматичне оновлення - для будь автоматично оновлюваної інформації, яка (1) починає оновлення автоматично і (2) присутній поряд з іншим контентом, користувачеві має бути наданий механізм, що дозволяє поставити на паузу, зупинити, приховати або змінити частоту оновлення. Виняток становлять випадки, коли автоматичне оновлення має ключове значення.

Контент, що не задовольняє цьому критерію, може перешкодити користувачеві використовувати веб-сторінку, тому задовольняти йому повинен весь контент веб-сторінки (незалежно від того, припускає він виконання інших критеріїв чи ні).

Контент, який оновлюється періодично допомогою ПЗ або надсилається для користувача додатком, не обов'язково повинен зберігати або відображати інформацію, сгенерированную або отриману ним у період між паузою і відновленням відображення. Це може бути технічно неможливо, і в багатьох випадках буде невірно витлумачене користувачем.

Анімація під час завантаження або в подібних ситуаціях може мати ключове значення, якщо взаємодія в цей момент неможливо для користувача. У цьому випадку відсутність відображення індикатора завантаження може бути невірно витлумачене ним як «зависання» або несправність програми.

Управління медіа-контеном (аудіо, відео), всілякими автоперегляд галерей, автооновлення і т.д.

Головна
Прокрутка подій дозволяє прокручувати, але на паузу поставити не можна. Однак, впровадження такого механізму необов'язково.
2.3 Вимога

Не використовуйте свідомо небезпечні для здоров'я елементи дизайну.

2.3.1 Обмеження в три-менш спалаху

Веб-сторінки не містять елементів, що спалахують більше трьох разів на секунду; або кількість спалахів повинно бути нижче порогових величин для спалахів взагалі і червоних спалахів зокрема.

Контент, що не задовольняє цьому критерію, може перешкодити користувачеві використовувати веб-сторінку, тому задовольняти йому повинен весь контент веб-сторінки (незалежно від того, припускає він виконання інших критеріїв чи ні).

Вимога поширюється і на контент від сторонніх постачальників (реклама)

У демо-версії такий контент не використовується
2.4 Навігація

Надайте користувачам допомогу і підтримку в навігації, пошуку контенту і у визначенні їх поточного становища на сайті.

2.4.1 Пропуск блоків

Користувачам надано механізм для пропуску блоків контенту, які повторюються на кількох веб-сторінках.

Цей пункт відноситься до меню, в якому є що розкриваються пункти. Однак, меню зараз не повністю функціонально, і поки оцінювати не має сенсу.

Всі сторінки. для меню.
2.4.2 Заголовок сторінки

Веб-сторінки мають заголовки, що описують їх тематику або цілі.

За вимогами SEO єдиний заголовок H1, кілька (2-3) заголовків H2 і деяку кількість (5-6) H3.

Всі сторінки
2.4.3 Порядок переміщення фокуса

Якщо по веб-сторінці можна переміщатися послідовно, і ця послідовність впливає на зміст або виконання завдань, то фокус при прочитанні повинен переміщатися в такій послідовності, при якій зберігаються і сенс, і можливість управління. Крім контенту, вибудуваного спеціальним чином з відповідною функціональністю (дуже часто ознайомчі або навчальні матеріали), це відноситься і до переміщення по елементах форм.

Всі сторінки:
2.4.4 Мета посилання (в контексті)

Мета кожного посилання ясна з самого тексту посилання або з тексту посилання в поєднанні з її програмно певним контекстом. Виняток становлять випадки, коли мета посилання може бути неоднозначно сприйнята різними користувачами. Посилання представлена ​​текстом або є додаткові елементи, що дають зрозуміти, який контент знаходиться в документі, на який посилання веде (спливаючі підказки, динамічні елементи і т.д.).

Всі сторінки

<Назад до списку принципів