search

Фахівці Держпродспоживслужби нагадують правила споживання грибів

25.09.2018 о 16:06
У 2018 році в Івано-Франківській області вже зареєстровано чотири випадки отруєння грибами. Постраждало 3 дорослих та одна дитина 2009 року народження. Три випадки зареєстровані у Верховинському районі, потерпілі споживали гриби сироїжки, 1 випадок – дитина з Галицького району.
У 2017 році грибами отруїлися 43 особи, з них 15 дітей. Трагедією закінчилось частування грибами для 2-х осіб, в тому числі померла дитина молодша 6-ти років.
Фахівці Коломийського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківської області знову нагадують основні правила, дотримуючись яких можна вберегтися від отруєння.
- Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які Ви точно знаєте, що вони їстівні. Гриби, яких Ви не знаєте, або які викликають сумнів, не слід вживати в їжу і пробувати на смак.
- Ніколи не збирайте і не їжте гриби, що біля основи ніжки мають потовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора) і не пробуйте їх на смак.
- Коли Ви збираєте гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх з цілою ніжкою, щоб не упустити з виду важливої ознаки, зазначеної в попередньому правилі.
- Якщо Ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте "печериці", що мають пластинки білого кольору. У смертельно отруйної блідої поганки, схожої по зовнішньому вигляду на печериці, пластинки завжди білого кольору.
- Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві і зіпсовані.
- Не їжте гриби в сирому вигляді.
Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби. Це хибне уявлення!
- Не збирайте гриби, навіть завідома їстивні, у міських парках, скверах, подвір’ях, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць. Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними для споживання.
- Принесені додому, гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки, забруднену землею, зрізають, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (наприклад - маслюки) знімають з капелюшка плівку, вкриту слизом. Гриби повинні бути піддані кулінарній обробці в день збору, в крайньому разі наступного ранку.
- Утримуйтесь від купівлі грибів у місцях несанкціонованої торгівлі.
- Не давайте гриби дітям та особам, які страждають захворюваннями кишково-шлункового тракту.
- Не вживайте спиртних напоїв під час вживання грибів, оскільки спирт прискорює процеси всмоктування грибної отрути.
Рекомендації: Гриби є продуктами, що швидко псуються, тому їх треба зберігати при температурі не вище 10 град.С і не більше 24 годин.
Дотримання цих порад вбереже Вас та Ваших близьких від отруєння, наслідки якого можуть бути досить неприємними, а деколи і незворотними!
Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!