search

Міжнародна технічна допомога

Надані товари і послуги в рамках співпраці з проектами міжнародної технічної допомоги за 2020 рік - завантажити

В 2020 році в рамках Механізму Підтримки послуг з енергоефективності для громадських будівель проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який реалізується компанією «DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), реалізовано наступні проєкти:

1. Проєкт «Детальний енергетичний аудит будівлі закладу дошкільної освіти «Ромашка» №19 + розробка проектно-кошторисної документації» реалізовано разом з Асоціацією «Енергоефективні міста України». Бюджет проєкту становить 67500,00 гривень. 

Звіт з енергетичного аудиту та енергетичний сертифікат

Реалізація даного проєкту дала можливість визначити технічний стан будівлі, енергоспоживання будівлі та на скільки ефективно використовуються енергоресурси у закладі дошкільної освіти «Ромашка». Проведено енергоаудит та виготовлено енергетичний сертифікат будівлі і зареєстровано в базі даних енергетичних сертифікатів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Визначено заходи необхідні для реалізації та підвищення рівня енергетичної ефективності. Розроблена проектно-кошторисна документація для заходів із зменшення потреб в енергоресурсах та комплексної термомодернізації.

2. Проєкт «Енергетичний аудит будівель Коломийської міської об’єднаної територіальної громади» реалізовано разом з міжнародною громадською організацією «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам». Бюджет проєкту становить 206 000,00 гривень.

Звіти з енергетичнтого аудиту та енергетичні сертифікати

За допомогою проєкту проведено енергоаудит у шести бюджетних установах, а саме: Коломийська гімназія № 10 (комплекс з 3-х будівель), Коломийський ліцей №1 (комплекс з 4-х будівель), Коломийський ліцей №2, Коломийський НВК №20, Коломийський ліцей №3(комплекс з 3-х будівель), Коломийський центр надання адміністративних послуг.

На основі енергоаудиту визначено рівень ефективності енергоспоживання енергоресурсів, перевірено відповідність параметрів мікроклімату нормативним вимогам, розроблено комплекс заходів зі зниження споживання енергоресурсів та їх техніко-економічне обґрунтування. Виготовлено енергетичні сертифікати відповідно до ЗУ про енергоефективність будівель та зареєстровано в базі даних енергетичних сертифікатів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

 

 

 

 

InShot_20200529_142719659 (1).jpg

Проект ПРОМІС спрямований на зміцнення муніципального сектору, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

В рамках співпраці з Проектом ПРОМІС у 2020 році розроблено та реалізовано:

- на основі конкурсу по розробці інвестиційного паспорту спільно з представниками мережі РЕГІОНЕТ розроблено інвестиційний паспорт Коломийської міської об’єднаної територіальної громади,

 

 

 

 

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

 В ході реалізації Проекту ПРООН у  2019 році спирається на партнерські відносини з Коломийською міською радою, а також на майже трьохрічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив, набутий в ході впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В ході реалізації Проекту, ПРООН тісно співпрацює з Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК).

Протягом двох років Проект «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» спільно з Коломийською міською радою буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.  

Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор. Європейський союз реалізовує Програму підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скорочення викидів парникових газів. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення енергоефективності. Такі заходи сприятимуть позитивним змінам в споживанні енергії, а також підсилять енергетичну незалежність країни.

Основна мета Проекту - мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України. 

З метою підвищення енергоефективності соціальних об’єктів міста, Коломийською міською радою у 2016 році за підтримки проекту GIZ “Енергоефективність у громадах», реалізовано проект «Енергоефективні заходи по капітальному ремонту системи теплозабезпечення та гарячого водопостачання ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м.Коломия», сума технічної допомоги становить 907 900 грн.

 В результаті проекту встановлено сучасний модульний індивідуальний тепловий пункт, який призначений для обліку, розподілу та регулювання теплової енергії в системах гарячого водопостачання та опалення. ІТП має можливість погодозалежного автоматичного регулювання температури теплоносія в системі.

Реалізація даного проекту  дозволила знизити витрати в межах 15-30 % теплової енергії на опалення при збереженні необхідних параметрів теплоносія в системі опалення. Пріоритетом при реалізації проекту є також створення належних санітарно-гігієнічних, комфортних умов для перебування дітей та працівників ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

 Відповідно до Меморандуму щодо співпраці із Проектом GIZ “Енергоефективність у громадах» у сфері залучення кредитних ліній для реалізації енергоефективних проектів, у грудні 2015 року був підписаний кредитний договір між Коломийською міською радою та  Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) щодо реалізації на території міста проекту “Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м.Коломия шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій” (загальна вартість якого становить 3 917 210 грн.). В реалізації запланованих заходів проекту закуплено та встановлено 506 світлодіодних світильників на вулицях: Карпатська, Мазепи, Січових Стрільців, Миколайчука, Міцкевича, Шкрібляка, Грушевського, Кринична та Довбуша, закуплено та на стадії встановлення 927 світлодіодних ламп на вулицях: Петлюри, Хмельницького, Богуна, Яворницького, Антоненка-Давидовича, Старицького,  Гнатюка, Костомарова, Стара дорога, Сніжна, Яричевського, Вишнева, Мостовича, Франка, Лисенка, Моцарта, Соборна, Староміська, Тютюнника, Федьковича, Зарічна, Достоєвського, Леонтовича, Верещинського, Попадюка, м-н Сахарова, пл.Привокзальна.  Внаслідок економії коштів за результатами конкурсних торгів проведено переговорну процедуру щодо закупівлі додаткового обладнання (204 світлодіодних світильників). Термін окупності проекту становить 5,2 роки.

14 травня 2015 року між Коломийською міською радою та Програмою розвитку ООН було підписано угоду про партнерство.

Основним завданням діяльності Проекту є надання підтримки органам місцевого самоврядування та місцевим громадам у реформуванні відносин у житловому секторі, створенні та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), організації та проведенні капітальних ремонтів конструктивних елементів та/або інженерно-технічних систем багатоквартирних будинків в яких функціонують ОСББ, реалізації заходів з підвищення енергоефективності будинків. Розмір фінансової участі ПРООН у спільному фінансуванні становив 50%, міського бюджету — 45% , ОСББ — 5% від кошторисної вартості проекту. Бюджет Проекту МРГ для м.Коломиї у 2015 році становив 3 380716,00 грн., в тому внесок ПРООН — 1827345,00грн., ОСББ та громадських організацій — 177076,00 грн., бюджетне співфінансування — 1 376 295,00 грн. 

В 2015 році для участі в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було відібрано 9 ОСББ та два соціальні об’єкти, зокрема ЗОШ I-III ступенів №6 та ЗОШ I-III ступенів №8, які у 2016 році завершили капітальні ремонти, що посприяв підвищенню енергоефективності будинків, покращенню їх санітарного стану та умов проживання, а саме:

  1. ОСББ “Привокзальна 8”реалізували мініпроект “Капітальний ремонт житлового будинку №8 пл.Привокзальна (заміна дверей та вікон в місцях загального користування, сходових кліток та підвальному приміщенню) м.Коломия Івано-Франківської області”. В результаті реалізації було замінено 28 вікон та 4 дверей в місцях загального користування.  Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 152 134,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування - 68 235,00 грн., внесок ПРООН – 76317,00 грн., внесок ОСББ – 7 582,00 грн.;
  2. ОСББ “Терлецького 13” реалізували мініпроект “Капітальний ремонт житлового будинку №13 вул.Терлецького (заміна дверей та вікон в місцях загального користування, капітальний ремонт даху, утеплення фасаду) м.Коломия Івано-Франківської області”. За результатами реалізації мініпроекту було замінено 2 вікон та 1 двері в місцях загального користування, проведено заміну дахового покриття площею 330 м2, утеплено фасад 483 м2. Кошторисна вартість мікропроекту становила 479 090,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 215 140,00 грн., внесок ПРООН – 240 045,00 грн., внесок ОСББ – 23 905,00рн.;
  3. ОСББ “Одісей” реалізували мініпроект “Капітальний ремонт житлового будинку Б.Хмельницького, 3 і С.Петлюри, 74 (заміна вікон та дверей в місцях загального користування)”, в результаті проведеного ремонту замінено 85  вікон та 11  дверей в місцях загального користування.  Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 388 454,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 174 354,00 грн., внесок  ПРООН – 194727,00 грн., внесок ОСББ – 19 373,00 грн.;
  4. ОСББ “ОСК-4” реалізувало мініпроект “Капітальний ремонт приміщень сходових кліток (заміна віконних блоків) в житловому будинку по вул.Костомарова, 4 в м.Коломия Івано-Франківської області”, в результаті замінено 129 вікон в місцях загального користування. Кошторисна вартість даного мікропроекту становила – 285 378,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування  – 127 970,00 грн., внесок ПРООН – 143 189,00 грн., ОСББ – 14219,00 грн.;
  5. ОСББ “Мазепи 274” реалізувало мініпроект “Капітальний ремонт житлового будинку по вул.Мазепи 274, м.Коломия (дашки над балконами та енергозберігаючі заходи)”, після завершення ремонтно-будівельних робіт було встановлено дашки над балконами 12 великих, 4  малих та 3  над ліфтовими шахтами, 98 енергозберігаючих ламп в місцях загального користування, в результаті чого виявлено значну економію електроенергії: до встановлення в середньому споживання становило 2300 кВт, після  встановлення – 900 кВт, економія становить 63%. Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 300 022,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 134 560,00 грн., внесок  ПРООН – 150 511,00 грн., внесок ОСББ – 14 951,00 грн.;
  6. ОСББ “Зорепад” реалізувало мікропроект “Капітальний ремонт м’якої покрівлі, заміна вікон в місцях загального користування”, в результаті здійснення ремонтно-будівельних робіт замінено 12  вікон в місцях загального користування та проведено капітальний ремонт м’якої покрівлі даху площею 810,71м2.  Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 185034,00грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 82 815,00 грн., внесок ПРООН – 93017,00 грн., внесок ОСББ – 9 202,00 грн.;
  7. ОСББ “Приватдім-3” реалізувало мікропроект “Капітальний ремонт даху з утепленням житлового будинку №17 по вул.С.Петлюри в м.Коломиї Івано-Франківської області”, в результаті чого здійснено влаштування шатрового даху площа якого склала 402,5 м2. Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 366 720,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 164574,00 грн., внесок ПРООН – 183 860,00 грн., внесок ОСББ – 18 286,00 грн.;
  8. ОСББ “Довбуша 102а” реалізувало мікропроект “Капітальний ремонт житлового будинку по вул.Довбуша, 102а в м.Коломия Івано-Франківської області”, в процесі якого було утеплено 1000 м2 зовнішніх стін будинку. Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 589 076,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 264 634,00 грн., внесок ПРООН - 286500,00 грн., внесок ОСББ – 37 942,00 грн.;
  9. ОСББ “Привокзальна 9” реалізувало мікропроект “Капітальний ремонт житлового будинок №9 по пл.Привокзальна в м.Коломия Івано-Франківської області”, в результаті чого замінено 31вікно в місцях загального користування. Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 70 741,00 грн. ( бюджетне співфінансування – 31 608,00; внесок ПРООН – 35 621,00; ОСББ – 3 512,00);
  10. Громадська організація “Батьківський комітет Коломийської ЗОШ I-III ст.№8 реалізували мініпроект “Капітальний ремонт (заміна вікон) в ЗОШ I-III ст.№8 по вул. Є. Коновальця, 10 в м.Коломия, Івано-Франківської області”, в результаті реалізації замінено 66 вікон. Кошторисна вартість даного мікропроекту становила 282 133,00 грн. (бюджетне співфінансування – 56218,00 грн.; ПРООН – 211 858,00 грн.; ГО – 14 057,00 грн.);
  11. Громадська організація “Батьківська рада ЗОШ №6” реалізували мініпроект “Капітальний ремонт (заміна вікон) в ЗОШ I-IIIст.№6 ім.Героя України Тараса Сенюка по вул.Леонтовича, 14 в м.Коломия, Івано-Франківської області”, в результаті реалізації замінено 60 вікон. Кошторисна вартість даного мікропроекту становилаь 281 934,00 грн.; бюджетне співфінансування - 56 187,00 грн., внесок ПРООН – 211 700,00 грн.; ГО – 14047,00 грн.).

У 2016 році, за результатами конкурсного відбору, було відібрано для участі у Проекті МРГ-III 6 ініціативних груп, які бажали створити ОСББ та 1 вже діюче об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. В процесі підготовки мікропроектних пропозицій та визначення пріоритетних напрямків щодо проведення капітальних ремонтів житлового фонду багатотоповерхових будинків ініціативні групи провели державну реєстрацію новостворених ОСББ.Бюджет Проекту МРГ для м. Коломиї у 2016 році становив4 135 922,00 грн., в тому числі внесок ПРООН — 1 948 045,00 грн., ОСББ — 229 065,00 грн., бюджетне співфінансування – 1 958 812,00 грн.

Станом на 25.10.2016 року були затверджені мікропроектні пропозиції, проведені тендерні процедури щодо визначення підрядної організації для здійснення ремонтно-будівельних робіт по наступних об’єктах:

  1. “Капітальний ремонт (утеплення фасаду) житлового будинку №8 по пл.Привокзальна  в м.Коломия  Івано-Франківської області”, кошторисна вартість — 715 995,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 430393,00 грн., внесок ПРООН — 249 802,00 грн., внесок ОСББ — 35800,00 грн.; ;
  2. “Капітальний ремонт (заміна віконних блоків на сходових клітках та ремонт каналізації) в ОСББ "Гостинний дворик" по вул. Лисенка №34 в м.Коломия  Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 185 980,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 83690,00 грн., внесок ПРООН — 92 990,00 грн., внесок ОСББ — 9 300,00 грн.;
  3. «Реконструкція плоскої покрівлі з влаштуванням шатрового даху  багатоквартирного житлового будинку по вул. Пекарська, 8 в м.Коломия  Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 651 388,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 293 125,00 грн., внесок ПРООН — 325695,00 грн., внесок ОСББ — 32 568,00 грн.;
  4. «Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей,  електроосвітлення) місць  загального користування житлових будинків ОСББ "Дружній двір " по вул. Лисенка», кошторисна вартість — 605 338,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 272 402,00 грн., внесок ПРООН — 302 669,00 грн., внесок ОСББ — 30 267,00 грн.;
  5. «Капітальний ремонт та утеплення дахів житлових будинків №12,14, по вул. Довженка в м.Коломия Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 661 140,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 294 080,00 грн., внесок ПРООН — 326 755,00 грн., внесок ОСББ — 40 305,00 грн.;
  6. «Капітальний ремонт (утеплення фасаду) в ОСББ " Мазепи 272" по вул. Мазепи №272 в м.Коломия Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 646 759,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 291042,00 грн., внесок ПРООН — 323 379,00 грн., внесок ОСББ — 32338,00 грн.;
  7. «Реконструкція плоскої покрівлі з влаштуванням шатрового даху  житлового будинку по вул. Мазепи №270 в м.Коломия Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 669 322,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 294 080,00 грн., внесок ПРООН — 326 755,00 грн., внесок ОСББ — 48 487,00 грн.

Бюджет Проекту МРГ-III для м.Коломиї протягом 2015-2017 років становив 10 623 121,00 грн., в тому числі внесок ПРООН — 5 440 307,00 грн., ОСББ та громадських організацій — 759 452,00 грн., бюджетне співфінансування — 4 248 362,00 грн., кошти обласного бюджету – 175 000,00 грн.

Загалом участь у проекті взяло 18 ОСББ, які налічують 26 багатоквартирних житлових будинків, з яких: 4 - до 9 поверхів та 22 – до 5 поверхів. Загальна кількість бенефіціарів понад  3 тис. осіб та два соціальні об’єкти.

У 2017 році в рамках оголошеної Проектом додаткової квоти в сфері проведення капітальних ремонтів житлового фонду об’єднань багатоквартирних будинків відібрано для участі 5 ОСББ та 1 ОСББ щодо проведення термомодернізації, а саме:

  1. «Капітальний ремонт даху секція «А» багатоквартирного житлового будинку по вул. І.  Мазепи, 270 у  м.Коломия, Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 679 426,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування — 374 255,00 грн., внесок ПРООН — 271 200,00 грн., внесок ОСББ — 33 971,00 грн.;
  2. «Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей, електроосвітлення в місцях загального користування та каналізації багатоквартирного житлового будинку №4 площа Привокзальна в місті Коломиї Івано-Франківської області)», кошторисна вартість — 182 510,00 грн., в тому числі внесок ПРООН — 173 385,00 грн., внесок ОСББ — 9 125,00 грн.;
  3. «Капітальний ремонт (заміна щитової та силових мереж, віконних блоків в місцях загального користування) багатоквартирного житлового будинку №12 по площі Привокзальній в м.Коломиї Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 275 232,00 грн., в тому числі внесок ПРООН — 183 883,00 грн., внесок ОСББ — 91 349,00 грн.;
  4. «Капітальний ремонт (заміна вікон в місцях загального користування) ОСББ «КВАРТАЛ-ДОВЖЕНКА» по вул.Довженка № 14,16 в м.Коломия Івано-Франківської області», кошторисна вартість — 193 076,00,00 грн., в тому числі внесок ПРООН — 183 422,00 грн., внесок ОСББ — 9 654,00 грн.;
  5. "Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей)  в місцях загального користуванняжитлового багатоквартирного будинку №6 по вул. Леонтовича м. Коломия Івано-Франківської області", кошторисна вартість — 184 239,00 грн. внесок ПРООН – 175 027,00 грн., внесок ОСББ – 9 212,00 грн.;
  6. «Капітальний ремонт по термомодернізації багатоквартирного  житлового будинку №86  на суму  1 417 000,00 грн., в тому числі бюджетне співфінансування – 539 000,00 грн. (в тому числі 175 000,00 – кошти обласного бюджету), внесок ПРООН – 678 000,00 грн., внесок ОСББ – 200 000,00 грн.

Разом з тим, в рамках інноваційного компоненту “SmartCity” спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було реалізовано мікропроект «Безпечне та комфортне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста», загальною кошторисною вартістю 476 534,00 грн., в тому числі внесок ПРООН – 381 227,00 грн., внесок міського бюджету – 95 307,00 грн.

Відповідно до кошторисної документації вартість встановлення системи відеоспостереження становила 833 974,00  грн., в тому числі внесок ПРООН становив 620 603,00 грн, бюджетне співфінансування – 213 371,00 грн.

Загальна сума проектів 1 310 508,00 грн., в тому числі внесок ПРООН – 1 001 830,00 грн., бюджетне співфінансування – 308 678,00 грн..            

 

В рамках програми транскордонного співробітництва "Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013" спільно з муніципалітетом Бая Маре (Румунія), м. Івано-Франківськ та м. Коломия було реалізовано проект «Управління переробкою біорозкладальних відходів в Бая Маре (Румунія), в Івано-Франківську та в Коломиї (Україна)». Дата початку та дата завершення проекту: 20.09.2013 / 31.01.2015.

            Основними завданнями проекту були інтенсифікація та стійкість довготривалого співробітництва в соціальному, економічному та екологічному плані через трьох партнерів шляхом спільних ініціатив у сфері збору та відновлення біологічних відходів.

Бюджет проекту та грант, отриманий Коломийською міською радою: Бюджет - 107,900 € (Загальний бюджет проекту 442 356,50 Євро) включаючи бюджетне співфінансування - 10 790,00 €.

            В рамках програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013" Коломийська міська рада спільно з партнерами проекту: виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради; Управління туризму Департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради; Люблінська обласна туристична організація; Фонд громадянської академії; Департамент економічного розвитку та інтеграції Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради було реалізовано проект "Східноєвропейські перлини: створення та просування продукції міського культурного туризму в транскордонному регіоні" IPBU.01.02.00-90-574 / 11-00.

Дата початку та дата завершення проекту: 01.08.2013 / 31.08.2015

Цілі проекту та основні результати: Підняття на новий якісний рівень туристичні можливості представлення культурної та історичної спадщини цільових міст через впровадження нових екскурсійних продуктів для відвідувачів (шляхом розширення різноманітності пропонованої туристичної інфраструктури).

Бюджет проекту та грант, отриманий Коломийською міською радою: Бюджет - 30 000 € (Загальний бюджет проекту 495 124,00 Євро), включаючи бюджетне співфінансування - 3 000,00 €.