search

Рада ВПО

План роботи ради ВПО на І півріччя 2024 року - Завантажити

Звіт БО "Благодійний Фонд "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" за результатами дослідження житлових програм, в тому числі, соціального житла для ВПО у Коломийській міській  територіальній громаді - Завантажити

Про утворення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Коломийської міської ради - Перейти

Сторінка в фейсбуці - Перейти
Стратегічний план Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті  Коломийської міської ради на 2023-2024 роки - завантажити

Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Коломийської міської ради - переглянути
Регламент і керівництво - переглянути
Положення про раду з питань внутрішньо переміщениих осіб при виконавчому комітеті Коломийської міської ради - переглянути
Контакти керівників ради - переглянути

З початку 2023 року у Коломийській міській територіальній громаді розпочалася робота по створенню Ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Спочатку було утворено робочу групу з метою відбору кандидатів до складу Ради та підготовки нормативно правових документів. Створено та поширено в соціальних мережах google-форму з опитуванням серед осіб зі статусом ВПО, про найважливіші проблеми ВПО, чи мають вони бажання увійти до складу Ради та їхні пропозиції по напрямках роботи.

Інформаційно-методичну підтримку у створенні Ради з питань внутрішньо переміщених осіб надала БО «Стабілізейшин Суппорт Сервісез» в межах програми «Єднання заради дії».

У Коломийській міській ТГ від початку повномасштабного вторгнення офіційно зареєстровано понад 14 тисяч внутрішньо переміщених осіб. На даний час фактично проживає понад 9 тисяч осіб. Створено 10 місць компактного проживання для ВПО. Ці приміщення перебувають, як у комунальній власності так і у власності релігійних громад. В них мешкає понад 200 осіб. Тому дуже важливо було створити консультативно-дорадчий орган, який би представляв інтереси громадян зі статусом ВПО.

15 травня 2023 року згідно рішення виконавчого комітету Коломийської міської ради № 128 було утворено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, затверджено її персональний склад та положення про неї.

Це відбулось задовго до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2023 р. № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Склад Ради спочатку формувався за принципом поділу на три рівних групи. Одна частина – ВПО, друга – представники громадських організацій і благодійних фондів, які здебільшого і мають статус ВПО і третя – місцеві жителі.

До складу Ради увійшли представники швейцарської організації Terre des hommes, БО «Благодійного фонду «СОС дитячі містечка» Україна, Міжнародного фонду охорони здоровя та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, ГО «Єднання заради дії» та ГО «Трикутник».

Рада на одному з своїх засідань затвердила план роботи на ІІ півріччя 2023 року. Розглянуто питання працевлаштування громадян зі статусом ВПО, долучення до культурних та спортивних заходів у громаді, про надання дітям статусу постраждалих від бойових дій та збройних конфліктів.

В закладах освіти навчається 678 дітей ВПО.  З них в закладах загальної середньої освіти – 513 дітей, та 165 в закладах дошкільної освіти. Усі діти забезпечені послугою гарячого харчування.

Відбулася сесія стратегічного планування. Затверджено стратегічний план на 3 роки та операційні цілі. Серед пріоритетних напрямків – це забезпечення соціальним житлом та працевлаштування. Створено сторінку Ради з питань внутрішньо переміщених осіб у соціальних мережах. Ведеться висвітлення діяльності Ради та подається інформація про нові нормативно-правові акти і зміни в законодавстві.

За період з січня по листопад в Коломийській філії центру зайнятості  зареєстровано - 329 осіб з числа ВПО,  з них  працевлаштовано -  111 осіб, направлено 27 осіб на професійне навчання,  охоплено профорієнтаційними послугами 256 ВПО, брали участь у громадських роботах – 4 особи . Станом на  27.12.2023 року на обліку в Коломийській філії перебуває 29 осіб  з числа ВПО.

Члени Ради постійно співпрацюють є працівниками Управління соціальної політики міської ради та Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.