search

Символіка

Герб міста Коломиї

Герб затверджено четвертою сесією Коломийської міської ради народних депутатів першого демократичного скликання від 22 березня1991 року. Ухвала № 77

Герб міста являє собою щит французької форми. Посередині щита – коло, як символ руху, єдності, безконечності, символ легенд про походження міста Коломия. В колі в оборонній позі стоїть розкрилений беркут – старожил українських Карпат, покуття і Гуцульщини, який оберігає чистоту природного середовища, матеріальні та духовні скарби. В образі беркута – борці за волю і незалежність рідного краю – опришки, січові стрільці, українські повстанці. Беркут – символ величі, свободи, нескореності. Голубий колір щита символізує відповідно до мови геральдики – духовність, сподівання. Жовта барва (у геральдиці – «золото») – відродження, віра, багатство. На голові беркута – золота корона у вигляді тризуба – українського державного герба – символізує споконвічну приналежність Коломиї до України.

Автор герба – лікар, депутат Коломийської міської ради першого демократичного скликання Михайло Петрович Довірак.

 

Прапор міста Коломиї

Прапор міста затверджено рішенням четвертої сесії Коломийської міської ради народних депутатів четвертого демократичного скликання 7 серпня 2002 року. Рішення № 58.

Прапор міста – стяг синього кольору розміром 1: 2. Посередині прапора рівновеликі горизонтальні смуги червоного й чорного кольорів на його тлі. Синій колір символізує волю. Червоно-чорна смуга відображає прапор ОУН-УПА як символ боротьби жителів міста за незалежність України. У центрі прапора, перетинаючи смуги, розміщений герб міста.


Авторами прапора міста є члени спілки художників України Василь Андрушко і Мирослав Ясінський, краєзнавець Степан Андріїшин, секретар міської ради (2002-2003 рр.) Мирослав Оліградський та керуючий справами виконкому (2002-2006 рр.) Іван Липчук

 

Логотип міста Коломия

Логотип затверджено на 10-ій сесії міської ради від 13 липня 2016 р. Рішення №567-10/2016

Логотип складається з трьох базових компонентів: зірки (інші назви: Алатир, ружа), яка є архаїчним духовним символом та центральним елементом коломийської Писанки, кола (старовинного символу-синоніму міста) та вісьмох секторів-стрілок. При цьому всі ці елементи гармонійно поєднані та сприймаються, як єдине ціле.

Будова логотипу наслідує популярну у коломиян розшифровку назви рідного міста: Коло Ми Я, оскільки окремий сегмент-стрілка (Я) в єднанні з подібними до себе (Ми) формує Коло, як фігуру, що символізує рух, розвиток та є синонімічною єднанню групи людей. Ідею єднання підсилюють лаконічний слоган та короткі відрізки-дуги, що наче «прошивають» елементи логотипу по колу.

Автор логотипу - Володимир Граціанський, вчитель англійської мови Коломиської ЗОШ №6.