Просто про складне
А чи знаєте Ви, скільки енергії споживають побутові електроприлади?
На самперед потрібно знати, що кожний прилад має свою потужність, яка вказана на приладі та інструкції. Потужність приладу вказується в ватах (W або Вт). Щоб обчислити споживання електроенергії, потрібно помножити потужність приладу на тривалість його роботи в годинах.
Для прикладу, пральна машина працює півтори години, а її потужність становить 1 000 Вт. Тоді кількість спожитої енергії за одне прання будет 1 000Вт × 1,5год. = 1 500 Вт/год. Розділивши це значення на 1 000, або помноживши на 0,001 ви перекладете Вт в кВт. Вийде 1,5 кВт/год. Далі потрібно помножити це значення на кількість завантажень пральної машини в тиждень або місяць. Візьмемо 3 прання в тиждень, або 12 в місяць. Значить, пральна машина протягом місяця використовує 18 кВт/год. Щоб вирахувати приблизну вартість, помножте кількість спожитої енергії на тариф. Вартість 1 кВт /год проставляється в квитанції.
У наших будинках та квартирах є безліч побутових приладів, найпоширеніші з них:
Кондиціонер – 2,2–3,37 кВт/год.
Електрочайник – 2,2–2,4 кВт/год.
Пилосмок – 2 кВт/год.
Фен - 2 кВт/год.
Бойлер – 1,5–2,5 кВт/год.
Обігрівачі масляний та повітряний – 1,5–2 кВт/год.
Праска – 1–2,4 кВт/год.
Пральна машина – 0,8–1,5 кВт/год.
Холодильник двокамерний – 0,77–0,90 кВт/год.
Мікрохвильова піч – 0,7–1,5 кВт/год.
Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт/год.
Телевізор – 0,08-0,14 кВт/год.
Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт/год.
Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт/год.
Як видно найбільш енергозатратні є: кондиціонер, електрочайник, пилосмок, фен, праска, обігрівачі і інші прилади, та ми ними не користуємось цілодобово на відміну від холодильника, який працює 24 години круглорічно. Саме тому холодильник є лідером у споживанні електроенергії за місяць.
Слід не забувати про так звані прилади "приховані вампіри". Пристрої, які часто працюють в режимі очікування - вони ввімкнені в розетки і чекають початку роботи. Наприклад, комп’ютер та телевізор, вони постійно живляться від мережі навіть коли вимкнені.
І так, знаючи як розрахувати споживання енергії електроприладами ми можем зекономити, менше часу проводити перед телевізором та комп’ютером, прати при повній а не частковій загрузці пральної машини, нагрівати у електрочайнику тільки необхідну кількість води та вимикати прилади з розетки. Використовуйте прилади ефективно, економте електроенергію та кошти.
Цікаві факти
· Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
· Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.
· Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80 % спрямованого на неї світла, темно-зелена – лише 15 %, чорна – лише 9 %.
· Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів на рік.
· Близько 23,5 млн. ГВт електроенергії виробляють у світі за рік. Прогнозують, що до 2030 року споживання електроенергії збільшиться на 55%.
· 2/5 усієї електроенергії отримують шляхом переробки вугілля.
· Енергії, витраченої на два пошуки у Google, достатньо, щоб закип’ятити склянку води.
· Лише 10% енергії лампи розжарення використовується для освітлення, 90%- на вироблення тепла.
· Економія енергоресурсів в 2-3 рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії.
· Скорочення споживання електрики позитивно позначається не тільки на сімейному бюджеті, а й на більш глобальних речах, а саме:
- Знижується кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище;
- Знижується енергоємність економіки країни;
- Економія енергоресурсів для наступних поколінь.