search

Гуманітарна допомога

14.07.2022.

У Коломиї ВПО, які проживають у приватному секторі, можуть подати документи на фінансову допомогу на оренду житла.

У середу, 14 червня, від 11 години у Коломиї представники «Благодійного фонду ХЕЛП УКРАЇНА» прийматимуть документи для виплати цільової грошової допомоги на оренду житла. Документи можна буде подати на адресою: Коломия, вулиця Драгоманова, 3в. Проєкт «Підвищення стійкості громад в західних областях України» реалізується благодійною організацією «Благодійний фонд ХЕЛП УКРАЇНА» за фінансової підтримки Aktion Deutschland Hilft та приватних донацій. В межах проєкту виплати цільової грошової допомоги на оренду житла будуть надані для 1000 осіб, які є громадянами України (18+ років) та зараз проживають у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській та Волинській областях. Грошові виплати за проєктом надаються лише на одну особу з домогосподарства. Пріоритет у наданні грошової допомоги - представникам вразливих категорій з числа вимушено переміщених осіб від 24 лютого 2022, що зараз проживають у Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській та Волинській областях, буде надаватись за наявності підтверджувальних документів: особам з інвалідністю 1-ї, 2-ї та 3-ї групи, «одинока матір», «одинокий батько», багатодітним родинам, прийомним сім’ям, які опікуються дітьми без супроводу батьків та дітьми, розлученими з батьками.

ДОКУМЕНТИ:

1) перша та друга сторінки + прописка паспорту або ID картка з двох сторін;

2) індивідуальний податковий номер;

3) довідка ВПО;

4) заяву на отримання допомоги.

5) документ, який підтверджує категорію вразливості: Особам з інвалідністю 1-ї, 2-ї та 3-ї групи: •довідка МСЕК (або пенсійне посвідчення із зазначенням групи інвалідності). Багатодітним родинам (троє дітей і більше) • посвідчення багатодітної родини (або свідоцтва про народження всіх дітей від 0 до 18 років, враховуючи студентів денної форми навчання при наявності студентського квитка) Одинока матір / одинокий батько: • свідоцтво про народження дитини; • витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 сімейного кодексу України \ або свідоцтво про розлучення \ або про смерть одного з батьків; Прийомним сім’ям: • документ про підтвердження офіційного опікунства над дитиною без супроводу або дитиною, розлученою з батьками; • свідоцтво про народження або ID картка дитини.

Обробка даних та погодження списку бенефіціарів відбудеться протягом 30 – 60 календарних днів з моменту реєстрації. Кандидати, які будуть відібрані, отримають SMS-повідомлення на телефон. До остаточного терміну обробки та затвердження списків інформацію про статус заявки не надають.


 

7.05.2023.

8 червня, продуктові набори зможуть отримати сім'ї з числа ВПО, які складаються від трьох осіб і більше.

Отримати їх можна буде з 09.00 в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг за адресою Драгоманова 3в. З собою обов'язково необхідно мати оригінали довідок ВПО з реєстрацією у Коломийській громаді. Наголошуємо, що кількість пакунків обмежена!


13 та 14 червня у Коломиї ВПО зможуть подати заявку на отримання фінансової допомоги.

13 червня (11:00 - 18:00) та 14 червня (09:00 - 18:00) у м. Коломиї за адресою: пл. Привокзальна, 2 (ЦНАП) працюватиме мобільна бригада Благодійного фонду “Право на захист” зі збору даних на отримання фінансової допомоги переселенцям від УВКБ ООН. А саме: 2220 грн на місяць на особу з розрахунком на 3 місяці. Подати заявку можуть ВПО, які перемістились після 24.02.2022р, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону) та має певні категорії вразливостей. Наприклад: родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше); родина, яку очолює одна/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років; родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо. з документальним підтвердженням) ; прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження). Присутність усіх членів домогосподарства, які підпадають під критерії реєстрації, обов'язкова! Не зможуть зареєструватися тільки ті родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій. Маєте питання - пишіть у телеграм-канал Благодійного фонду “Право на захист” https://t.me/IDPhelp Детальна інформація щодо отримання грошової допомоги від УВКБ ООН через офіси БФ «Право на захист» на офіційному сайті https://r2p.org.ua/rozshyreno-kryteriyi-lyudej-shho-mozhut-otrymaty-dopomogu-vid-uvkb-oon/


28.05.2023.

Завтра, 29 травня, продуктові набори зможуть отримати сім'ї з дітьми з числа ВПО.

Міжнародна організація Terre des Hommes, яка займається і опікується дітьми, передала продуктові набори для видачі внутрішньо переміщеним сім'ям з дітьми, які зареєстровані в Коломийській громаді. Отримати їх можна буде з 10.00 в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг за адресою Драгоманова 3в. З собою обов'язково необхідно мати оригінали довідок ВПО з реєстрацією у Коломийській громаді. Принагідно повідомляємо, що на території Єдиного центру Благодійний фонд "Регіон Карпат "Neeka" буде видавати гігієнічні набори та товари повсякденного вжитку.


14.04.2023.

ВПО з Коломийської громади зможуть отримати гуманітарну допомогу.

Від середи, 15 березня, для внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані в Коломийській громаді, видаватимуть гуманітарну допомогу. Мова йде про продуктові набори. Отримати їх можна буде з 9.30 в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг за адресою Драгоманова 3в. З собою обов'язково необхідно мати оригінали довідок ВПО з реєстрацією у Коломийській громаді.
(26 лютого) ВПО з Коломийської громади зможуть отримати гуманітарну допомогу. З понеділка для внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані в Коломийській громаді, видаватимуть гуманітарну допомогу. Мова йде про продуктові набори. Отримати їх можна буде з 9.00 в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг за адресою Драгоманова 3в. З собою обов'язково необхідно мати оригінали довідок ВПО.


11.01.2023.

Допомога вимушеним переселенцям для підготовки до зими.

У Коломиї переселенці можуть отримати грошову допомогу для підготовки до зими від французької гуманітарної організації ACTED. Підтримку можуть отримати ВПО, які перемістилися з областей, постраждалих від активних бойових дій: Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька. Програма надання гуманітарної грошової допомоги направлена на забезпечення базових потреб по підготовці до зими в закупівлі дров, брекетів, вугілля, газу для домогосподарств, які на момент реалізації програми проживають у Коломийській ОТГ. Представники з організації ACTED самостійно будуть збирати дані та заяви вимушених переселенців. Вони працюватимуть у понеділок, 23 січня, у приміщенні Платформи підтримки тимчасово переміщених осіб (площа Привокзальна 2/а). Початок роботи – з 10 години. Також 23, 24, 25 та 26 січня можна телефонувати на гарячу лінію за номером 0800 336 936 , щоб залишити заявку на отримання допомоги онлайн. Категорії громадян для участі у програмі: • одинокі люди похилого віку або родини похилих людей (60 років і старше) • родини, які складаються з однієї працездатної людини (18-59 років), та людей похилого віку, які потребують опіки • домогосподарства, очолювані батьками-одинаками • родини з дітьми (3 і більше) та/або новонародженими віком до 1 року • домогосподарства з вагітними жінками або жінками, що годують • домогосподарства, де є діти розлучені з сім'єю • родини, у складі яких є особи з інвалідністю 1-2 групи • родини з малорухливими людьми, які потребують стороннього догляду • домогосподарства, члени яких мають важкі хронічні захворювання та потребують дорогої медичної допомоги • домогосподарство, у складі якого хтось був поранений або вбитий внаслідок бойових дій Наявність наведених категорій є обов'язковою для участі у програмі, але не гарантує отримання допомоги. Для реєстрації в програмі необхідно надати фото документів усіх членів родини, включаючи паспорти, ідентифікаційні коди та свідоцтва про народження дітей.20.12.2022.

Діти вимушених переселенців можуть отримати солодкі подарунки від доброчинців.

Завтра, 21 грудня, діти з числа ВПО зможуть отримати солодкі подарунки від швейцарської благодійної організації "Terre des Hommes". Видача відбуватиметься з 13 до 15 години в приміщенні Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг по вул. Драгоманова 3в. Для підтвердження статусу потрібно пред'явити оригінал довідки ВПО з реєстрацією на території Коломийської громади.30.11.2022.

ВПО можуть отримати продуктові набори у Коломиї.

Завтра, 1 грудня, Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг міста Коломиї розпочинає видачу продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб. Набори сформовані від різних міжнародних організацій. Вони видаватимуться в залежності від кількості осіб в сім'ї.  За допомогою можуть звертатися переселенці, які мають довідку ВПО з реєстрацією в Коломийській громаді. Початок видачі допомоги – з 10 години за адресою: вулиця Драгоманова, 3в. Продуктові набори даватимуть у порядку живої черги. Але просимо без черги пропускати жінок із малими дітьми, людей похилого віку та людей з інвалідністю. Дякуємо міжнародній організації Terre des Homes, організації Регіон Карпат "Neeka" та Івано-Франківській ОВА за постійну допомогу в забезпеченні внутрішньо переміщених осіб продуктовими наборами.
7.11.2022. У Коломиї ВПО зможуть отримати теплий одяг для дітей. Внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані в Коломийській громаді і які мають дітей віком від 1 до 14 років, цього тижня зможуть отримати теплий одяг для діток. Гуманітарну допомогу роздаватимуть до п'ятниці, 11 листопада, з 9 по 15 годину. Допомогу, яку Коломия отримала від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за сприяння фонду ООН ЮНІСЕФ, видаватимуть у Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг (м. Коломия, вул. Драгоманова, 3в).


24.10.2022.

У Коломиї організація «Medair» реєструватиме ВПО для отримання грошової допомоги.

Допомога ВПО від міжнародної гуманітарної організації «Medair». 27 жовтня об 11 годині представники міжнародної гуманітарної організації «Medair» проводитимуть попередню реєстрацію внутрішньо переміщених осіб з метою видачі їм грошової допомоги. Реєстрація переселенців, які проживають у Коломийській громаді, проходитиме в приміщенні Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї, за адресою вулиця Драгоманова, 3в. Пріоритетом для надання допомоги від організації «Medair» є:  сім’ї без матеріальної підтримки від інших організацій та без доходу (заробітна плата, дохід від підприємницької діяльності тощо);   сім’ї з дітьми;   батько-одинак, опікун;   мати-одиначка, опікунка;   вагітна або жінка що годує;   люди похилого віку (від 60 років);   людина із фізичними або розумовими вадами;   людина із хронічними захворюваннями або іншими медичними потребами. Документи, які необхідно мати з собою для реєстрації: документ що посвідчує особу (найкраще закордонний паспорт, в разі відсутності – український);  довідка ВПО всіх членів сім’ї;  ідентифікаційний номер;  банківський рахунок;  для осіб з фізичними вадами – відповідна довідка. «Medair» – це міжнародна гуманітарна організація, яка працює в Україні в наступних напрямках: житло та інфраструктура, охорона здоров’я, психічне здоров’я та психосоціальна підтримка. Наразі Medair впроваджує проєкт, який націлений на видачу грошової допомоги людям (передовсім з-поміж ВПО), аби вони могли задовольнити свої основні потреби.26.09.2022.

Переселенці можуть отримати матеріальну допомогу від угорських доброчинців.

Цього тижня у Коломиї Угорська екуменічна служба допомоги прийматиме заяви від ВПО на отримання матеріальної допомоги. Її зможуть отримати переселенці, яким протягом трьох крайніх місяців (червня, липня, серпня) не надходили благодійні кошти з цієї або будь-якої іншої організації. Виплата на одну особу сягатиме 6660 гривень. Команда Угорської екуменічної служби допомоги працюватиме у приміщенні Платформи підтримки тимчасово переміщених осіб (площа Привокзальна 2/а) три дні: 27 вересня з 14:00 по 17:00 28 вересня з 10:00 по 17:00 (з 13 до 14 обідня перерва) 29 вересня з 10:00 по 17:00 (з 13 по 14 обідня перерва) Право на допомогу мають наступні категорії: • ВПО, які переїхали та зареєструвалися протягом останніх 30 днів; • домогосподарства, які проживають в зонах ведення бойових дій (15 км); • домогосподарства, які постраждали під час війни (втратили члена сім'ї, чи їхнє майно або господарства були пошкоджені); • домогосподарства, які проживають в зонах, де були воєнні дії протягом останніх чотирьох місяців, і вони відповідають соціально-економічним критеріям та критеріям вразливості; • ВПО, які переїхали та зареєструвалися більше ніж 30 днів, але відповідають соціально економічним критеріям та критеріям вразливості. Детальнішу інформацію можете знайти в інфографіці.


18.08.2022.

Карітас Коломия надає гранти ВПО для оренди житла.

З початку відкритого вторгнення росії у Коломиї безперестанку працюють доброчинці. Серед них Карітас Коломия, який зміг надати гуманітарну допомогу десяткам тисяч людей із постраждалих від бойових дій територій. На жаль, благодійники не можуть забезпечити всіх ВПО місцем для проживання. Тому Карітас оголошує видачу грантів для переселенців на оренду житла. Претендувати на грошову підтримку можуть: ВПО, які знайшли місце тимчасового перебування; тимчасово переміщенні особи (з 24.02.22), що зараз живуть в колективних тимчасових прихистках (шелтерах, школах, гуртожитках); евакуйовані люди з місць окупації (до 1 тижня) до транзитних міст. Допомогу надають переселенцям, які належать до таких груп населення: сім’ї, які не мають джерел доходу; сім’ї, які критично не покривають потребу в умовах проживання; сім’ї, які мають більш ніж одну з перелічених категорій вразливості: особи з інвалідністю (першої чи другої групи); самотні люди похилого віку 60+; багатодітні сім’ї (три дитини та більше); одинокі батьки/опікуни (проживають разом з дітьми); вагітні/годуючі мами (дитина до двох років); важкохворі; ті, хто втратив майно через воєнні дії (має бути підтвердження). Для оформлення грантової допомоги необхідно заповнити анкету та заяву, надати ІПН особи отримувача та дорослих членів родини, паспортні дані, свідоцтво про народження дітей, підтверджуючі документи про категорії вразливості та критерії, підтверджуючий документ про проживання у шелтері, підписаний договір оренди зі вказанням повних реквізитів орендодавця, чеки про оплату орендодавцю за договором\банківська виписка (надаються щомісячно), витяг з реєстру про право власності. Щодо отримання гранту - звертайтеся з понеділка, 22 серпня за номером 0689903871 (з 10:00 до 16:00).


12.08.2022.

Чеська організація "Людина в біді" прийматиме заявки від ВПО на грошову допомогу.

Люди, які через війну були змушені переїхати в Коломийську громаду, можуть претендувати на отримання грошової допомоги від чеської благодійної організації "Людина в біді". Доброчинці розпочнуть відповідну реєстрацію з понеділка, 15 серпня. Вони працюватимуть у приміщенні Платформи підтримки тимчасово переміщених осіб (площа Привокзальна 2/а). Графік роботи: з 10 по 16 годину. Один з членів сім'ї може зареєструвати всіх інших. Для цього потрібно надати інформацію з оригіналом документів: Паспорт кожного члена родини, свідоцтво про народження дитини;  Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) кожної особи, яка реєструється;  Довідка ВПО кожного члена родини (за наявності). Чеські благодійники будуть надавати допомогу в розмірі 2220 гривень на місяць на кожного члена сім'ї протягом трьох місяців. Однак в організації наголошують, реєстрація не гарантує, що саме ви 100% будете отримувати допомогу. Пріоритет надаватиметься ВПО з наступних категорій: Одинокі люди; Сім'ї з дітьми/з вагітними жінками; Сім'ї з дітьми, де є один батько/мати/опікун - з іншим членом сім'ї родина розлучена через війну; Сім'ї з людьми похилого віку (60+)/з людьми з інвалідністю/з важкохворими; Сім'ї, що втратили члена сім'ї через воєнні дії; Сім'ї з пораненими/тими, хто втратив кінцівку через воєнні дії;  Особи/сім'ї, які не отримували грошову допомогу від інших гуманітарних організацій чи вже припинили отримувати; Інші вразливі категорії. Обробка даних після реєстрації триватиме 3-4 тижні. Якщо ви будете відібрані для отримання допомоги, то вам прийде SMS від організації "Людина в біді". Якщо ж ні, то вас також проінформують про це через повідомлення.


18.07.2022.

Мобільна бригада консультуватиме переселенців у Коломиї.

19 липня з 9:30 до 12 років мобільна бригада працює на сайті платформи підтримки тимчасово переміщених осіб (місто Коломия, площа Привокзальна, 2а). В її складі - представники Івано-Франківської ОДА, регіонального центру безоплатної правової допомоги в області, психологи та працівники соціального захисту. Людям сприяють у вирішенні найбільш актуальних проблем. Запрошуємо ВПО, які знайшли прихисток у нашій громаді, Звертатися з питаннями, що їх турбують.7.08.2022.

ВПО та коломияни, які безкоштовно їх прихистили, можуть отримати грошову допомогу від угорських благодійників.

Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Коломийській громаді, та коломияни, що безплатно приймають у себе переселенців, можуть отримати грошову підтримку від міжнародних благодійників. Цим категоріям Угорська екуменічна служба допомоги буде виплачувати по 2220 гривень протягом трьох місяців на кожного члена сім'ї. Реєструватимуть людей на отримання цієї допомоги особисто представники УЕСД. Вони працюватимуть у приміщенні Платформи підтримки тимчасово переміщених осіб (площа Привокзальна, 2а). Графік роботи: понеділок з 14 до 17 години; вівторок з 10 до 17 години (з 13:00 до 14:00 обідня перерва); середа з 10 до 17 години (з 13:00 до 14:00 обідня перерва). Для реєстрації необхідно мати при собі документи всіх членів родини: Паспорт; Ідентифікаційний код; Свідоцтво про народження дітей; Довідка ВПО (якщо вона є). Міжнародні організації продовжують допомогати українцям, які постраждали у війні. Це важливо і дуже потрібно. Дякую за співпрацю іноземним доброчинцям.
20.07.2022.Завтра переселенцям видавати гуманітарну допомогу. Нова партія гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям вже в Коломиї. Її передала Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні» за сприяння міжнародної організації HelpAge International. Надійшло понад 350 продуктових наборів, в які входять різні крупи, консерви, сіль, цукор та олія. Отримати допомогу переселенцям, які зареєстровані в Коломийській громаді, завтра, 21 липня, від 9 років за адресою: вулиця Драгоманова, 3в. З собою обов'язково необхідно мати довідку ВПО. Набори видаватимуться в порядку живої черги. Дякуємо благодійникам, що допомагають людям, які знайшли прихисток у нас. Спільними зусиллями зробити все можливо, щоб вимушені переселенці почувалися в безпеці та відчували підтримку. Коломийська міська рада продовжувати співпрацювати з доброчинцями як з Україною, так і зі всім світом, щоб допомога була ще більшою.
 9.05.2022.

50 кг картоплі, поросят і кури: як отримати допомогу для домогосподарства?

Внутрішньо переміщені особи, а також місцеві домогосподарства, які приймають ВПО, можуть отримати насіннєву культуру та порося чи курей для власного вирощування. Важливою умовою є наявність земельної ділянки не менше 20 соток. Також при наявності худоби є можливість отримати корм для неї. Програма можливості отримати 50 кг дає картоплі сорту «Пароллі», поросятко вагою 25 кг і корми для нього, або по 10 курей-бройлерів або курей-несучок і корми для них. Щоб взяти участь у програмі – залиште заявку зручним для вас способом: Заповнити форму: https://forms.gle/YLN5yTATDtcHMp2K6 Зателефонувати за номерами: 0506101423 ,0934771912 Якщо ви мешканець села громади - відкрийте до своєї старости. Програма "Гуманітарне реагування" створює асоціацію сільських, селищних рад та об'єднаних громад України в партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (ФАО) ООН. Програма спрямована на підтримку найбільш уразливих домогосподарств, які перемістилися із зони бойових дій, постраждали від збройного конфлікту, втратили власне житло та тимчасово перемістилися в зони відносного спокою.


24.04.2022.

У Коломиї переселенці повинні отримати допомогу від ООН.

З понеділка, 25 квітня, в Коломиї представники ООН починають приймати заявки від переселенців на отримання грошової допомоги. Її розмір становить орієнтовно 2000 гривень на особу. Подати заявку на отримання можна буде на Платформі підтримки вимушених переселенців за адресою: м. Коломия, пл. Привокзальна 2 а, з 9:00 до 17:00. З собою потрібно мати такі документи: - Паспорт; - Ідентифікаційний код; - Витяг про місце реєстрації проживання (у разі наявності ID-картки); - Довідка ВПО; - Документи, що посвідчують особу дитини (звертаємо увагу, що дитина також повинна бути присутня при подачі документів).10.04.2022.

Термін подачі заявки на грошову допомогу для ВПО продовжено до 30 квітня.

Відповідне рішення вчора, 9 квітня, ухвалив Кабінет Міністрів України. Завдяки цій внутрішньо переміщеній особи ви отримаєте допомогу, яку потребують. У Коломийській громаді подати заяву на отримання допомоги можна за адресами: в приміщенні Платформи підтримки внутрішньо переміщених осіб за адресою площа Привокзальна, 2; в управлінні соціальної політики міської ради за адресою вулиця Чорновола, 55; у ЦНАПі Коломиї за адресою площа Привокзальна, 2А/1. З собою обов’язково потрібна довідка ВПО та номер банківського рахунка для виплати допомоги (за стандартом IBAN).