Гаряча урядова лінія 15-47 з питань протидії насильству та торгівлі людьми
Проблема домашнього насильства загострилась під час епідемії коронавірусу в світі, про що свідчить зростаюча кількість звернень від постраждалих до Національної поліції.
З 11 лютого 2020 року в Україні в експериментальному режимі запрацювала телефонна «гаряча лінія» 15-47 з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
Сервіс урядової «гарячої лінії» доступний цілодобово за номером 15-47.
Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.
На «гарячій лінії»:
– надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства,
– надається психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.
За інформацією Урядового порталу за 9 місяців 2020 року на «гарячу лінію» надійшло 8859 звернень щодо домашнього насильства. Зокрема, понад 5014 – від жінок, 785 – від чоловіків, а також 2441 звернення стосувались насильства над дітьми.
На сьогоднішній день роботу «гарячої лінії» забезпечують 15 фахівців, серед яких кваліфіковані юристи та психологи. Команда гарантує анонімність та конфіденційність інформації кожного дзвінка. Разом із тим, спроможність цієї команди потребує оптимізації, оскільки кількість звернень щодо домашнього насильства внаслідок пандемії коронавірусу почала перевищувати фізичні можливості групи вчасно реагувати.
Віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час Міжвідомчої наради присвяченої оптимізації роботи у 2021 – 2022 роках урядової «гарячої лінії» 15-47 зазначила, що «гаряча лінія» 15-47 має якнайшвидше стати високоефективним кол-центром, куди людина може зателефонувати і бути впевненою, що гарантовано отримає фахову консультацію чи рекомендацію щодо подальших дій або можливої допомоги.