search

Коломийське міське управління Держпродспоживслужби – про несанкціоновані сміттєзвалища

30.07.2018 о 10:22

Ще 40років тому в Україні практично не було пластикової упаковки. Продукти харчування продавалися в паперовій обгортці, залізних бляшанках або скляних пляшках. Все це розкладалось у довкіллі або здавалось у пункти прийому вторсировини. Більшість спожитого в сільській місцевості було продуктами власного виробництва, тобто вирощеним навласних ділянках, а отже – взагалі не мало упаковки.В останні десятиліття ситуація радикально змінилась. Майже всі продукти купуються і більшість із них мають кілька шарів пакування, виготовлених із синтетичних полімерних матеріалів. Зміна умов споживання призвела до небаченого зростання кількості побутового сміття, а це, в свою чергу, – до появи десятків тисяч несанкціонованих звалищ.

Не маючи куди подіти відходи, люди скидають їх до посадок, ярів, балок. А де одна купа сміття, там, відомо, – і багато.  Продукти гниття і розпаду, що утворюються із відходів, потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для багатьох мешканців. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин. Достатньо буде сказати, що при тлінні поліетиленового пакету, у повітря виділяється понад 70 різних хімічних сполук, жодна з яких не є корисною для нашого здоров’я. Крім того, такі звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, таких яклептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума та ін.

          Саме тому необхідно прибирати сміття за собою, не викидати де попало, а збирати та відносити до урни чи контейнеру у встановлених місцях, що дозволить зберегти чистоту та красу навколишнього середовища, а також не нашкодити своєму здоровю та здоровю навколишніх.