«Пакунок малюка»
25 листопада 2020 року Урядом прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Відповідно до Порядку, право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в’їхали в Україну та постійно/тимчасово проживають на її території або тимчасово перебувають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину.
«Пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.
«Пакунок малюка» видається отримувачу закладом охорони здоров’я при народженні дитини.
Згідно вищезазначеного Порядку, «пакунок малюка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування отримувача у разі:
- відсутності «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я;
- народження дитини за межами України;
- народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я.
У разі відсутності «пакунка малюка» у закладі охорони здоров′я, заява отримувачем подається місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини.
Отримувач, у якого народилася дитина в період із 24 жовтня до 30 листопада 2020 р. включно, має право подати заяву структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 31 грудня 2020 року.
У разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я отримувач має право звернутися за отриманням «пакунка малюка» до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем його проживання або перебування протягом року з дня народження дитини.
До заяви про надання «пакунка малюка», поданої у паперовій або електронній формі, отримувачем додається:
- копія свідоцтва про народження дитини;
- документ, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, який видає заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, або медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства;
- довідка про те, що «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я не видано.
У разі народження дитини за межами України «пакунок малюка» видається місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі, копії свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, а в разі його відсутності - копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.
У разі неотримання «пакунка малюка» протягом 30 днів з дня народження дитини з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини) отримувач має право на отримання грошової компенсації відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».