search

Про комунальну господарку Коломиї говорили на брифінгу в Ігоря Слюзара

02.08.2018 о 16:55
Найекстремальніша галузь міської господарки – комунальна. Протягом кількох десятиріч у її розвиток у всій Україні не вкладали жодних коштів. Тому й маємо тепер дороги у такому жахливому стані, занедбаний житловий фонд, діряві водопроводи та каналізації, необлаштовані парки й сквери.
Цю тему – благоустрій Коломиї та комунальне господарство загалом - на брифінгу обговорював сьогодні міський голова Ігор Слюзар із представниками ЗМІ.

Зустріч із журналістами була емоційною. Цілком закономірно, що усім хочеться, щоб нарешті все недороблене у минулому доброякісно і якнайшвидше побудували, відремонтували, облаштували із зручностями. Однак цього року до проблем комунального господарства Коломиї долучився і фактор погоди. Майже усі заплановані капітальні роботи доводиться переносити на пізніший термін через постійні дощі.
На початку зустрічі Ігор Слюзар розповів про те, що робитиме управління комунального господарства у найближчі місяці.
На серпень заплановано такі масштабні роботи: тротуари на вул. Січових Стрільців, благоустрій мікрорайонів Богуна, Моцарта і території навколо озера на вул. Чехова (доріжки, освітлення, лавочки).
На вересень основною роботою буде будівництво заїздів до шкіл і садочків. Саме тоді надійдуть перші кошти від аукціонів з реалізації комунального майна. Таким чином місто робить капітальні ремонти уже 8 років , бо інших ресурсів у Коломиї немає. Податкова база мала, хоча її збільшуємо кожного року новими інвестиціями.
Саме завдяки залученню інвестицій зараз проводимо інтенсивно роботи з прокладання нових водопроводів. Як відновлюватимуть пошкоджене дорожнє покриття, адже уся центральна частина міста буде перерита? Окремі вулиці – за кошти міського бюджету. Великі вулиці, як Довбуша, Петлюри, Січових Стрільців до вулиці Чехова, поки ще шукаємо ресурси. З Держбюджету виділять кошти на, мабуть, дві найгірші вулиці - Шкрумеляка і Кобилянської.
Є велика надія, бо проведено тендер і в Службі автомобільних доріг виділено 39 мільйонів, що коломийські вулиці Карпатська та Антоненка-Давидовича включать до ремонту доріг державного значення.
У планах цього року також побудувати 4 футбольні поля із штучним покриттям (співфінансування з держаного бюджету) і ще 6 футбольних полів - з умовою для активних жителів мікрорайонів, які зможуть організуватися. Мешканці підготують основу під поле, а штучне покриття і огорожу для майданчиків встановить місто.
Будівництво басейну відновлено, зараз виконують дренажні роботи, отримали ще додатково 5 мільйонів. Загалом з Держбюджету маємо вже 17 мільйонів на будівництво басейну. У вересні очікуємо ще 50 мільйонів. Здобути ці кошти допомагає народний депутат Андрій Іванчук.
Також продовжуємо реконструкцію очисних споруд, закінчимо ці роботи на наступний рік.
Зараз розпочато реконструкцію й озеленення центральної площі, яке трохи викликає негатив коломиян, але результат буде добрий.

Журналістів цікавило, як буде із раніше відремонтованими дорогами, термін гарантій робіт яких ще не завершився, а вже є просідання асфальту, як, наприклад, вулиця Міцкевича. Тут роботи контролювала Івано-Франківська ОДА. Претензії Коломийська міська рада спрямувала до ОДА, наступні дії – за управлінням капітального будівництва області.
Порушували й питання води на вулицях. Міський голова пояснив, що питання затоплених через дощ вулиць у Коломиї цього року не стоїть так гостро. Проблема лише там, де не встановлена ливнева каналізація, як-от вулиця Й. Сліпого. Там, де є ливнева каналізація, вода не затримується.
Загалом про господарські проблеми у місті, які не потребують тривалого часу для їх усунення, кожен коломиянин може повідомляти через інтернет-ресурс “Відкрите місто” http://opencity.in.ua/issuelist#r=UA26106
або за допомогою електронних звернень на офіційному веб-сайті міської ради http://kolrada.gov.ua/feedback/index.php