search

Субсидії мешканцям будинків, де створені ОСББ, будуть надавати на витрати з управління багатоквартирним будинком

19.02.2019 о 14:36

10.06.2018 року введено в дію Закон України від 9 листопада 2017 року № 2189-VІІІ «Про житлово-комунальні послуги», який набрав чинності з 1 січня 2019 року.

При цьому Закон України від 24.06.2004 року № 1875 «Про житлово-комунальні послуги» визнано таким, що втратив чинність з 10.06.2018 року в частині норм, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління будинком, спорудою або групою будинків, ремонту приміщень, будинків, споруд (пункт 2 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону).

Згідно із статтею 5 Закону до житлово-комунальних послуг віднесено житлову послугу - послугу з управління багатоквартирним будинком.

Послуга з управління багатоквартирного будинку включає:

- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів, тощо;

- купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;

- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Кабінет Міністрів України дозволив призначати субсидії на оплату послуг з утримання будинків і прибудинкових територій до 31 грудня 2018 року.

Водночас статею 22 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створене об’єднання, пільги та субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об’єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.

Отже, з метою забезпечення соціального захисту населення, ОСББ/ЖБК, які наразі використовують для розрахунків з мешканцями відповідних будинків внески на утримання будинку і прибудинкової території мають забезпечити їх перегляд (визначивши внески на управління багатоквартирним будинком) враховуючи вимоги законодавства та нормативно-правової бази.

Прийняття рішень про встановлення внесків на управління багатоквартирним будинком здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.