search

Володимир Бойцан: “До кінця літа створимо єдиний дитячо-юнацький спортивний комплекс”

08.08.2017 о 13:47
Наша розмова із заступником міського голови Володимиром Бойцаном – про зміни, які відбулися та заплановані на майбутнє в гуманітарній сфері міської господарки.
- Попереду серпень – за традицією, насичений різноманітними подіями в культурному житті Коломиї. Які мистецькі події, молодіжні акції заплановано на цей місяць?

- По-перше, будемо разом із районом організовувати ХХІV Міжнародний Гуцульський фестиваль. І хоч основне дійство відбуватиметься в Королівці, багато заходів заплановано у Коломиї.
Після того – ціла низка святкувань, присвячених Дню міста. Серед затверджених уже заходів - освячення наріжного каменю під будівництво дзвіниці біля церкви Святого Йосафата за сприяння БФ «Покуття», відкриття меморіальної дошки останньому війту-українцю з часів Галицько-Волинського князівства в Коломиї за сприяння депутата міської ради Сергія Проскурняка. Звичайно, у ці дні відбудеться багато розважальних дійств, концертів, до святкування долучаються громадські організації із своїми заходами, прийматимемо закордонні делегації. Далі - відзначення державних визначних дат - Дня Прапора і Дня незалежності. А поміж цим готуємося до нового навчального року.
- Наступний навчальний рік розпочнеться за новими правилами, і хоч реформу освіти у Верховній Раді не проголосували, все ж Закон про освіту було доповнено статтею, яка регламентує інклюзивне навчання. Що з огляду на це зміниться в коломийських школах, садочках?
- Будемо очікувати таки ухвалення нового закону, оскільки він визначить подальший напрям розвитку освіти в країні і відповідно в місті. На даний час проводимо планові ремонти в садочках і школах. Робота інтенсивна, і важливо те, що найближчим часом заплановано розпочати будівництво водно-спортивного комплексу, про який усі вже знають. Для того, щоб зняти будь-які чутки, які ходять навколо цього, скажу, що перспективним планом передбачено зведення цього об’єкта впродовж 2017-2018 років. За умови нормального фінансування із Держбюджету будівництво буде завершене вчасно.


Перші кроки до інклюзивного навчання в Коломиї ми зробили вже у 2016-2017 навчальному році. Інклюзивні класи функціонували на базі 3, 10, 5 школи. Далі, звичайно, будемо рухатися за планом. Адже маємо дати можливість тим, хто має особливі потреби, отримувати освітні послуги разом із усіма, щоб бути повноцінними членами суспільства. Це крок уперед, і, як на те пішло, у місті діє успішно кілька програм, які спрямовані саме на додаткову постійну чи тимчасову підтримку особливих дітей, на забезпечення їхнього права на освіту, на активну участь у житті громади. Звичайно, проблеми є, і вони пов’язані із загальноукраїнськими проблемами безбар’єрного доступу. Це і великий дефіцит нормальних заїздів, пандусів, бордюрних з’їздів, кнопок виклику, будівлі, які зводили давно, взагалі не пристосовували до такого. І якщо органи місцевого самоврядування все ж адаптовують приміщення, в яких розташовані, для людей із особливими потребами, то приватній сфері потрібно ще багато працювати.
- Така ж ситуація і з охороною здоров’я – в очікуванні реформи. Як просуваються справи медичної галузі в нашому місті?


- Аналогічна ситуація, як із освітніми справами. Законодавче поле не врегульоване. З одного боку, перші кроки вже зроблено, але остаточного завершення поки що немає. Водночас коломийська первинна медицина – за багатьма показниками серед лідерів області. Це заслуга колективу, керівника Володимира Мельничука, який дуже багато зробив для її становлення.
Він пішов шляхом, який передбачений загальною концепцією реформування медицини, - це створення місцевих амбулаторій. На даний момент ми уже запустили процес комп’ютеризації, і на найближчий час заплановано електронний облік пацієнтів. Надалі плануємо закупити цілу низку медичного обладнання, яке розширить спектр послуг, які зможе надавати коломиянам первинна ланка медицини.


- Що означає для Коломиї те, що місто стало центром госпітального округу?
- Звичайно, створення госпітальних округів дозволить насамперед акумулювати кошти, підвищити якість надання послуг. Тут теж найбільше питань пов’язані із забезпеченням високоякісною діагностичною та іншою апаратурою. Без такого обладнання госпітальний округ не зможе існувати. Тому чекаємо на якісні зміни. Сподіваюся, що на краще.
- У Вашому підпорядкуванні також і служба у справах дітей. Що важливо знати нашим читачам про роботу служби?


- Проблема відсутності системи виховання в родинах призводить до того, що значна частина коломийських дітей потрапляють у різноманітні зони ризику. На основних каналах у ток-шоу часто обговорюють проблеми, через які проживання в рідних сім’ях стає для діток нестерпним і навіть небезпечним. Робота служби у справах дітей якраз і спрямована на супровід родин, які потрапили в кризові життєві ситуації, пов’язана із наданням допомоги й підтримки. І ця робота дуже об’ємна. І тут знову стикаємося із кадровою проблемою. Відповідно до законодавства, у службі у справах дітей штатна чисельність - 1 працівник не більше ніж на 2 тисячі дітей. У Коломиї приблизно 16 тисяч дітей, а працівників всього чотири.
Проте службі вдається організувати роботу, щоб навіть за таких умов запобігати дитячій бездоглядності. Працівникам вдалося згуртувати і громадські організації, і меценатів, небайдужих коломиян, які не залишаються осторонь проблем дітей-сиріт та тих, хто живе в кризових сім’ях. Вони організовують різноманітні акції, свята, конкурси, лекції, спортивні заходи.
- Ви згадали про спорт. Що нового у цій сфері?
- Відбулася реорганізація дитячо-юнацьких спортивних шкіл. До кінця літа створимо єдиний Дитячо-юнацький спортивний комплекс, який дасть змогу залучити якомога більше коломийських дітей до спорту та ще збільшити кількість секцій.


Розвиток спортивної освіти дітей і юнацтва – це не просто забаганка. Ми мусимо відкривати нові секції і гуртки, цікаві для дітей, щоб забрати їх із вулиці, з-за комп’ютерів, щоб подбати про їхнє здоров’я. Тут навіть не йдеться про високі досягнення. Ми хочемо зробити спорт в Коломиї масовим, щоб якомога більше дітей із задоволенням займались улюбленим видом спорту. А вже у перспективі з-поміж них виростуть і майбутні чемпіони, призери, олімпійські переможці.
За підсумками цього року маємо надзвичайно високі досягнення у спорті: 14 чемпіонів України, 65 чемпіонів області. 2 призових місця на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу і одне – на чемпіонаті світу. Тішить також, що участь коломиянки Марини Скварченко на Всеукраїнських іграх принесла третє місце. Хоча найбільше досягнень маємо все ж таки з важкої і легкої атлетики та вільної боротьби. Такі поважні результати можливі тільки завдяки наполегливій роботі тренерів, спортсменів і підтримці батьків.
Розмову вела Оксана Палій