search

Зарплата в конверті? У тебе крадуть відпустку, лікарняний, пенсію

25.05.2017 о 09:18
На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя.
Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони самі надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій.
Хочеться порадити найманим працівникам, що при влаштуванні на роботу потрібно поцікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.
Що потрібно робити, аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату? Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати заробітної плати “у конвертах” повідомляти органи виконавчої влади, правоохоронні органи за телефоном «гарячої» телефонної лініі 0343322657 або за номером 102.
В свою чергу керівникам підприємств та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю, варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.
З 1 січня 2017 року згідно зі статтею 265 КЗпП у 2017 році порушники трудового законодавства будуть нести фінансову відповідальність відповідно до мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 1 січня 2017 року – 3200 грн.: 30 мінімальних зарплат (96 000 грн) – за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, саме:
– фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлений на підприємстві (тобто людина офіційно має працювати 4 години, але за фактом працює 8 годин);
– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
– порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць;
– виплати не в повному обсязі.
Департамент соціальної політики міської ради закликає всіх керівників підприємств та фізичних осіб-підприємців зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти соціальну напругу та отримати громадянам реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками, у випадку ігнорування цієї вимоги до Вас контролюючі органи вимушені будуть застосувати всі не заборонені законодавством заходи впливу.