search

Завершився ювілейний Х Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль "Писанка"

24.04.2017 о 17:21

22-23 квітня в Коломиї за підтримки Міністерства культури України, народного депутата України Андрія Іванчука, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Коломийської міської ради відбувся Х Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль «Писанка».

Світлина від Коломийська міська рада.

Розпочався фестиваль із святкової ходи від міської ратуші до площі перед Музеєм писанкового розпису з покладанням квітів до пам’ятників Героям Небесної Сотні, Героям Небесної Варти, Тарасу Шевченку та Іванові Франку. Відкриття фестивалю відбулося 22 квітня о 12 годині на площі перед Музеєм писанкового розпису. Урочистий концерт розпочали народні аматорські ансамблі танцю «Покуття», «Сварга», дитячий ансамбль танцю «Дивограй», народний аматорський фольклорний гурт «Тайстра», муніципальний оркестр народних інструментів «Трембіта» міського палацу культури «Народний дім» м. Коломиї та народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Ключівські візерунки» с. Великий Ключів.

З благословенням до учасників і гостей фестивалю звернулися єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Преосвященний Владика Василій Івасюк та єпископ Коломийської єпархії УПЦ КП Преосвященний Владика Юліан.

Відкрив фестиваль Коломийський міський голова Ігор Слюзар. З вітальними словами виступили заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Корнелюк, голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова товариства «Міст партнерських Ниса» Регіна Стаяк (м. Ниса, Опольське товариство, Польща).

Почесними гостями фестивалю були Заслужений майстер народної творчості, Голова Всеукраїнської координаційної ради з вивчення і відродження писанкарства Дмитро Пожоджук, гостя зі Словаччини Любов Балащук, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Роман Пилип, який подарував для Музею писанкового розпису колекцію відтворених ним давніх закарпатських писанок. Для отримання подарунку на сцену були запрошені Генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук та завідуюча музею писанкового розпису Оксана Ясінська.

В рамках фестивалю відбулося встановлення Рекорду України в категорії «Масові заходи» - «Масове і одночасне виконання гаївок». Мистецькі колективи з Коломиї та інших міст Івано-Франківської області, а також учні та студенти навчальних закладів Коломиї виконали гаївки: «Як задзвонять усі дзвони», «Вербовая дощечка», «Ми кривого танцю йдемо», «Христос Воскрес!»

Представник національного проекту «Книга рекордів України» п. Юлія Бичай оголосила про встановлення рекорду та вручила диплом начальнику відділу культури Коломийської міської ради Уляні Мандрусяк.

Загалом у фестивалі з народними піснями і танцями виступили колективи народної аматорської творчості з Коломиї, Івано-Франківської, Чернігівської областей та м. Ниси (Опольське товариство, Польща). З 18:00 години розпочалась розважальна програма «Коломийська забава», в якій взяли участь солісти та творчі колективи Коломиї. О 21:00 годині за сприяння народного депутата України Андрія Іванчука на сцені яскраво виступив рок-гурт «Мотор’Ролла» з фольк-програмою «Чумаки».

В рамках фестивалю був проведений конкурс писанкового розпису, в якому взяли участь 150 майстрів та учнів з позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів з різних районів Івано-Франківської області, м. Львова, м.Києва, м. Тернополя, м. Миколаєва, Хмельницької, Тернопільської, Львівської, Чернівецької, Вінницької, Закарпатської областей.

23 квітня о 13 годині на сцені виступали мистецькі та творчі колективи Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та Коломийської єпархії УПЦ КП та солісти м. Коломиї. Завершив концертну програму муніципальний вокально-інструментальний ансамбль «Коломияни» міського палацу культури «Народний дім».

Учасники фестивалю продемонстрували високий професіоналізм, велике різноманіття народних пісень та танців, традиційні великодні звичаї та обряди.

У Музею писанкового розпису відбувся круглий стіл на тему «Збереження традицій писанкового розпису» за участю майстрів писанкового розпису, мистецтвознавців, науковців, працівників музею.