search

Програми підтримки ОСББ

 

 

Надання співфінансування об'єднанням співласників багатоквартирних будинків в рамках Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів в місті Коломия за 2020 рік завантажити
Програма підтримки впровадження енергозберігаючих заходів на 2018-2020 роки завантажити
Програма співфінансування проведення капітальних ремонтів в житлових будинках ОСББ завантажити
Програма "ЕнергоДім" Коломия завантажити

Програма "Енергодім"

Хто може стати учасником Програми "Енергодім"

Учасниками Програми (тобто бенефіціаріарами) можуть стати лиш об'єднані співвласники багатоквартирного будинку (ОСББ)

Адже саме ОСББ є тією юридично особою, яка реалізовує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.

Участь у Програмі неможлива, якщо:

• заявник не є ОСББ;

• ОСББ перебуває в процесі ліквідації юридичної особи;

• ОСББ зареєстроване на тимчасово окупованій території;

• статут ОСББ не відповідає вимогам чинного законодавства, якщо такі невідповідності безпосередньо впливають на недійсність статуту або спричиняють обов’язок припинення діяльності ОСББ;

• заявка та супроводжувальні документи не відповідають вимогам Програми й не були усунуті зауваження до них;

• заявник надав недостовірну інформацію.

Які витрати відшкодовує грант?

Програма Фонду передбачає два Пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків: 

Пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку).

Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакета «А» (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію огороджувальних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).

Грант — це часткове відшкодування вартості витрат на реалізацію заходів з енергоефективності.

Розмір гранту для перших 500 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:

• 70% вартості Прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів, тобто витрат на проведення попереднього енергоаудиту, розробку проектної документації та її експертизу (у тому числі обстеження об'єкту/будівлі), послуги з технічного та авторського нагляду, сертифікацію Пакет «А» (Легкий) А Б Пакет «Б» (Комплексний) ТРАНШ 1 ТРАНШ 2 ТРАНШ 3 Енергоаудит / сертифікація енергетичної ефективності Розробка проектної документації та її експертиза Технічний та авторський нагляд Сертифікація енергоефективності будівлі Обстеження інженерних систем Ремонтні роботи, обладнання, матеріали 70% 70% 70% «А» – 40% (60%)*, «Б» – 50% (70%)* * Для перших 500 заявок. Професійний супровід проектів 70% 6 енергетичної ефективності після реалізації проекту, обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації;

• 60% вартості Прийнятних витрат на будівельні роботи для Пакета заходів «А» та 70% — для Пакета заходів «Б».

Починаючи з 501-ї заявки:

• установлюється обмеження на часткове відшкодування загальної суми прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів: гранична сума відшкодування цих витрат становитиме 15% прийнятних витрат на будівельні роботи за Пакетом заходів «А» та 7,5% — за Пакетом заходів «Б»;

• розмір гранту на відшкодування фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи становитиме 40% для Пакету заходів «А» та 50% — для Пакету заходів «Б».

 

 


           Суть механізму Програми полягає у тому, що з міського бюджету м. Коломиї проводиться фінансування робіт з капітальних ремонтів житлових будинків ОСББ за дольової участі на впровадження заходів з капітального ремонту, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків.

Співфінансування з міського бюджету може здійснюватись для впровадження таких заходів:

- капітальний ремонт покрівель, горищ, підвалів;

- капітальний ремонт стін, фундаментів, сходових кліток;

- капітальний ремонт зовнішніх та внутрішньо-будинкових інженерних систем (водопровідно-каналізаційна система, система електропостачання);

- капітальний ремонт ліфтів.

            По даній програмі не можуть бути профінансовані заходи, які можуть бути впровадження на відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ іншими програмами на енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м.Коломиї. 

            Джерелом фінансування заходів, передбачених цією Програмою, можуть бути надходження загального та спеціального фондів (в тому числі бюджету розвитку) міського бюджету, кошти обласного бюджету, грантів, міжнародної технічної допомоги, благодійних внесків, коштів ОСББ.

            Фінансування Програми проводиться в межах асигнувань, затверджених рішенням про міський бюджет на відповідний рік і може здійснюватись в межах діючого бюджетного законодавства по кодах тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів.