search

Епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми на території області розглянули на засіданні ДНПК

28.03.2018 о 10:43

26 березня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській облдержадміністрації.

Йшлося про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми на території області, проведення заходів щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць та дикого кабана, проведення полювання у мисливському сезоні 2018-2019 років та забезпечення проведення лабораторного моніторингу у дикій фауні на території області.

Окрім членів ДПНК, до участь в засіданні взяли представники управління лісового та мисливського господарства, екології та природних ресурсів, користувачі мисливських угідь та керівники заповідних територій області.

За підсумками роботи було вирішено розробити та затвердити План спільних оперативних дій у разі виникнення підозри, підтвердження діагнозу та з метою недопущення розповсюдження африканської чуми свиней в Івано-Франківській області. В разі виявлення захворювання на АЧС - забезпечити проведення депопуляції диких кабанів на неблагополучних територіях, зонах захисту та нагляду, незалежно від затверджених лімітів на полювання.У весняно-літній період заходи з депопуляції диких кабанів проводити шляхом відстрілу із спеціально облаштованих веж, на підгодівельних майданчиках та шляхом відлову.

Керівників Національних природних парків зобов’язано отримати дозволи на проведення діагностичних відстрілів з метою вивчення циркуляції вірусу африканської чуми свиней в дикій фауні, а користувачів мисливських угідь - дотримуватися вимог біобезпеки під час полювання та/або під час проведення будь-яких інших заходів, пов'язаних із відстрілом та вилученням диких тварин (або виявлення їх решток) із природного середовища; туші впольованих диких кабанів використовувати лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС.

З метою профілактики сказу в 2018 році буде проведено вакцинацію серед домашніх тварин (собак і котів); а з метою проведення моніторингових досліджень на грип птиці – заплановано діагностичний відстріл диких перелітних птахів на території Галицького, Городенківського, Снятинського та Тлумацького районів.

Надзвичайно важливим залишається проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та суб'єктів господарювання, які займаються утриманням, розведенням, вирощуванням, забоєм тварин та обігу їх продукції, щодо здійснення профілактичних заходів, спрямованих на недопущення виникнення та поширення інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС, сказу, ящуру та заразного вузликового дерматиту ВРХ.

Контроль за виконанням рішень ДНПК покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.