Оформлення автомобіля у приватну власність для осіб з інвалідністю
Усі автомобілі, якими забезпечуються особи з інвалідністю через органи соціального захисту населення являються державною власністю та видаються лише в користування. Зміни в законодавстві суттєво розширили права як осіб з інвалідністю, так і членів їх сімей щодо отримання таких автомобілів у приватну власність.
Згідно п.16 і 41 Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року
№ 999, відповідно до яких автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах може бути безкоштовно переданий у власність після закінчення
10-річного строку експлуатації. Після смерті особи з інвалідністю такий автомобіль може бути безоплатно переданий у власність члену сім’ї, який на час смерті був зареєстрований за місцем реєстрації особи з інвалідністю. Також за рішенням Міністерства соціальної політики автомобіль, який був визнаний гуманітарною допомогою, після смерті особи з інвалідністю може бутипереданий члену сім’ї померлого безкоштовно. Незмінними залишаються норми законодавства щодо переоформлення у власність члену сім’ї після смерті особи з інвалідністю автомобіля, закупленого за кошти держбюджету, що експлуатувався менше 10 років. Законодавством встановлений шестимісячний строк, на протязі якого має право член сім’ї, який був зареєстрований з особою з інвалідністю на момент смерті останнього за однією адресою і середньомісячний сукупний дохід сім’ї якого за шість місяців, що передують дню смерті особи з інвалідністю, не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї.
Для довідки:
Для переоформлення у власність автомобіля, який в користуванні особи з інвалідністю знаходиться більше 10 років необхідно подати до Департаменту соціальної політики наступні документи:
- заява;
- копія паспорта, ідентифікаційного коду;
- копія техпаспорта автомобіля;
- копія довідки МСЕК про групу інвалідності.
Для переоформлення гуманітарного автомобіля у власність члену сім’ї померлої особи з інвалідністю необхідно подати до Департаменту соціальної політики наступні документи:
- заява від члена сім’ї;
- копія паспорта, ідентифікаційного коду члена сім’ї;
- копія техпаспорта автомобіля;
- копія свідоцтва про смерть особи з інвалідністю;
- довідка про спільне проживання члена сім’ї за однією адресою з особою з інвалідністю на момент смерті;
- підтвердження родинних зв’язків (копії свідоцтва про народження та ін.)
В разі наявності інших спадкоємців, які мають право на отримання спадщини від померлої особи з інвалідністю слід надати заяви щодо відмови на користь члена сім’ї, якому передається транспортний засіб.