search

Рекомендації щодо здійснення протиепідемічних заходів при підтопленнях

24.01.2023 о 15:45

Щоразу у зв'язку із великою кількістю опадів, таненням снігу не виключена загроза підтоплень помешкань, криниць і т.д.. Від цього можливе виникнення і поширення передачі інфекційних хвороб так званої кишкової групи. До них належать дизентерія, сальмонельоз, гастроентерити, частина вірусних гепатитів та інші. Звичайно основними факторами їх поширення є харчові продукти, а також вода.

Коломийським відділом Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на даний час створено мобільні оперативні бригади для проведення протиепідемічних заходів на підтоплених територіях, зокрема відбору проб питної води, дезінфекційних та інших заходів. Також налагоджено щоденний моніторинг захворюваності кишковою групою інфекцій серед населення територіальних громад.  Епідемічна ситуація на даний час є  благополучною.

Разом з тим, коли створюються сприятливі умови для виникнення і поширення хвороб, зокрема під час повені, потрібні оперативні санітарно-протиепідемічні заходи для їх попередження. Тому будьмо підготовленими зазделегіть.

Щоб уберегтися від небезпеки інфекційних хвороб не слід користуватися невідомими, затопленими джерелами водокористування; не тільки для пиття, а й для господарських потреб. Потрібно використовувати перекип’ячену воду, не споживати харчових продуктів сумнівної якості з порушеними термінами придатності, упаковкою. Постійно мати запас дезінфікуючих засобів і т.д.